Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» у Нідерландах

назад до Новин
  • 24

  • Листопада 2017

  • 13:26

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

З 6 по 19 листопада 2017 року артисти Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» відвідали Нідерланди з метою участі в міжнародному гастрольному турі. Концерти, кожен з яких був аншлаговим, відбулись в містах Роттердам (концертний зал De Doelen), Гронінген (концертний зал Martini Plaza), Амстердам (Консертгебау), Апелдорн (собор Grote Kerk), Ейндговен (“Frits Philips” Музікгебау), Оденбош (Базиліка Св. Агати та Барбари), Гаага (концертний зал World Forum). Участь в турне взяли також солісти з Румунії: Діксімус Андрей Войка (віброфон), Маріана Булікану (сопрано), Валентин Раковеану (тенор), Іордаке Базалік, Новий Румунський Хор; диригент – Маестро Раймонд Янссен, засновник агенції Cadenza European Art Productions. Місія агенції – представляти та популяризувати талановитих музикантів зі Східної Європи у кращих концертних залах в Нідерландах, Бельгії, Італії, Німеччині, Швейцарії та Франції, щоб слухачі могли оцінити рівень та мистецький потенціал країн, культурне надбання яких мало відоме західноєвропейській публіці. Двічі оркестр «INSO-Львів» виступив в прямому ефірі телепрограм на загальнонаціональному нідерландському телеканалі NPO: DWDD: De Wereld Draait Door та Tijd voor MAX.

У програмі концертів гастрольного туру – твори українських композиторів Миколи Лисенка (Увертюра до опери «Тарас Бульба») та Мирослава Скорика («Іспанський танець»), спеціально написаний твір молодого талановитого композитора з Румунії Андрея Войки – The Birdge («Міст»), а також яскраві фрагменти з опер «Самсон і Даліла» Каміля Сен-Санса, «Набукко» Джузеппе Верді та знаменитий твір Карла Орфа «Карміна Бурана». До слова, перед початком туру цю програму оркестр представив у рідному Львові: концерт викликав величезний ажіотаж і вже за тиждень до події всі квитки були продані.

Заключний концерт в Гаазі відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Нідерланди пан Всеволод Ченцов та його колега – Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Королівстві Нідерланди пані Іоана Предеску.

Всі виступи в рамках гастрольного туру пройшли з великим успіхом. Щоразу вибаглива європейська публіка віддячувала міжнародній команді музикантів бурхливими оваціями, які довго не вщухали. Для українського оркестру «INSO-Львів» – велика честь і відповідальність виступати на відомих концертних майданчиках поруч із музикантами з інших країн, представляти Україну як рівноправного партнера в побудові єдиного міжнародного культурного простору. Адже, місія оркестру «INSO-Львів» – втілення культурної дипломатії завдяки об’єднуючий силі музики.

Нижче наведені посилання на інформаційні онлайн ресурси.

1. Підкаст з передачі DWDD – https://dewerelddraaitdoor.bnnvara.nl/media/378938 (головне фото та фото 1)

2. Підкаст з передачі Tijd voor MAX на телеканалі NPO 1 – https://www.maxvandaag.nl/programmas/tv/tijd-voor-max/erica-gaat-weer-op-reis/POW_03568974/ (фото 2), (фото 3), (фото 4), (фото 5), (фото 6), (фото 7), (фото 8)

3. https://www.carminaburanalive.nl/live/26-carmina-burana-amsterdam (фото 9), (фото 10)

4. https://cadenza-productions.nl/ (фото 11), (фото 12)

5. https://www.martiniplaza.nl/evenementen/carmina-burana (фото 13)

6. https://cadenza-productions.nl/international-symphony-orchestra-inso-lviv/ (фото 14)

Після концерту в World Form в Гаазі (фото – Олександр Шамов) (фото 15)