Мар’ян Орліковський: «Ми відкриваємо музику в ім’я Падеревського»

назад до Новин
  • 15

  • Листопада 2017

  • 20:43

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

До Львова вшосте з’їдуться відомі польські митці – на фестиваль «Відкриваємо Падеревського» 15-19 листопада. Пам'ять видатного польського композитора Ігнаци Яна Падеревського вшанують концертами у Львівській філармонії та Львівській опері.

Арт-директор фестивалю Маріанна Гумецька зазначила, що у філармонії відбудеться три концерти. «Ми намагаємося показати різні жанри, щоб до наших імпрез долучалися різні слухачі. Незмінним учасником всіх фестивалів є Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. На відкритті 16 жовтня буде цікавий симфонічний репертуар. Диригуватиме Анджей Бауер, а солюватиме Анна-Марія Стаськєвіч. Солістка – молода польська зірка, яка зіграє концерт Кароля Шимановського з нагоди 135-ї річниці від дня народження та 80-ї річниці з дня його смерті. Також прозвучить твір, який покаже у всій красі оркестр – це «Кшесани» Войцеха Кіляра. Українська складова вечора – сучасна музика, «Октагон» Любави Сидоренко. Композитор буде присутня в залі. А розпочне концерт львівська прем’єра сюїти Падеревського для струнного складу», – розповіла Маріанна Гумецька.

У другий день фестивалю відбудеться фортепіанний речиталь одного із знакових піаністів сьогодення Джонатана Плоурайта. Музикант спеціалізується на польському репертуарі і його альбом Hommage à Chopin потрапив до Top 20 записів класичної музики у світі. «Це британський віртуоз, який своїм репертуаром зможе задовільнити потреби найбільш вимогливої публіки – розповіла арт-директор фестивалю. – Він виконає твори Шумана, Падеревського та Шопена».

Третій концерт, завершення фестивалю – це джаз. «Ми тішимося, коли маємо змогу показати щось крім класики і академічного стилю. 19 листопада – концерт легендарної співачки, композиторки Ґражини Ауґусцік, – зазначила Маріанна Гумецька. Артистка живе в Чікаго, дає концерти по цілому світу і критики зараховують її в десятку джазових зірок світу. Започаткувала фестиваль «Шопена в Чікаго». Приїде до Львова із своїм тріо і виконуватиме твори Шопена та Лютославського у джазовому прочитанні».

За словами арт-директора фестивалю, центральна подія відбудеться у Львівській опері – гала-концерт, присвячений пам’яті Соломії Крушельницької та Марселіни Сембріч-Коханської. Маріанна Гумецька розповіла, що Крушельницька була послідовницею Сембрич-Коханської, котра була свого часу солісткою Львівської опери в часи Падеревського, навчалася в Львові, а згодом досягнула успіху в Метрополітен-опера. «Вона була приятелькою Падеревського, яку мало знають у Львові. На концерті прозвучать Верді, Пуччіні, Монюшко, – зазначила арт-директор. – Також тоді відбудеться і вручення відзнаки Падеревського».

Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський зазначив, що кожен фестиваль – не є просто концертом. «Для мене фестиваль – це свято певної тематики. Щоб це свято було можливим, організаторам потрібно виконати дуже багато роботи. Ми приходимо послухати живу й нову інтерпретацію музики. Цього року маємо скульптуру й музику, рисунок і відомих солістів, імпровізацію – і відомі речі. Важливо, щоб люди, які прийдуть на фестиваль, хотіли відсвяткувати музику разом з нами. Ми відкриваємо музику в ім’я Падеревського», – зазначив Мар’ян Орліковський.