Адам Бала: «Згадуючи попередні роки, я з гордістю усвідомлюю, що кожна наступна подія – більш масштабна»

назад до Новин
  • 15

  • Листопада 2017

  • 20:24

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

З 15 до 19 листопада у Львові відбудеться VI Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Польська та українська музика, добросусідство та світові зірки – це і більше очікує на відвідувачі концертів.

Генеральний директор Львівської обласної філармонії Вололимир Сивохіп зазначив, що з одного боку цей фестиваль – це зразок того, як в будь-яких, навіть несприятливих реаліях, можна будувати партнерські мости мід сусідніми державами. «Робота двох установ – польсько-української фундації «Відкриваємо Падеревського» та Львівської обласної філармонії – є прикладом співпраці, яка будує тривалі мистецькі зв’язки. Позаду вже невеличкий 5-річний ювілей – попереду буде десятиріччя. Це ознака того, що фестиваль розвивається і є в добрих руках», – зазначив Володимир Сивохіп.

Генеральний директор фестивалю Адам Бала розповів, що йому дуже приємно проводити заходи у Львові. «Згадуючи попередні роки, я з гордістю усвідомлюю, що кожна наступна подія – більш масштабна. Ця співпраця є своєрідною моделлю хороших взаємовідносин, – розповів Адам Бала. – Коли ми спільно створили ідею фестивалю, то однією з основних засад була спільна творчість польських та українських артистів: як на сцені, так і в програмі. Тому важливо зазначити, що ми виконуємо твори і польських, і українських композиторів».

Директор фестивалю «Відкриваємо Падеревського» додав, що традиційною столицею фестивалю є Львів. Але щоб зміцнити співпрацю між Польщею та  Україною, також проводять концерти у столицях обох країн. За словами Адама Бали, перший концерт відбувся 6 листопада на особливому концертному майданчику – в Архикатедрі Св. Яна в Варшаві, де покоїться прах Ігнаци Яна Падеревського. Також 6 листопада – день народження композитора. «Сподіваємося, що це буде гарною традицією – розпочинати фестиваль в такому пам’ятному місці», – додав директор.

30 листопада відбудеться гранд-фінал фестивалю в Києві. Там презентують публіці «Польську фантазію» Падеревсього. Поруч з польськими композиторами звучатимуть твори Мирослава Скорика.