15-19 листопада у Львові – шостий фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

назад до Новин
  • 15

  • Листопада 2017

  • 20:11

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

«Відкриваємо Падеревського» – шостий фестиваль, присвячений композиторові Ігнаци Яну Падеревському та польській музиці, відбудеться у Львові 15-19 листопада.

За словами директора фестивалю Адама Бали, від першого року фестивалю відбувається урочисте вручення відзнаки Падеревського тим, хто сприяє покращенню польсько-українських відносин та популяризації творчості композитора. Цього року скульптор Анджей Ренес привіз до Львова свої скульптури, повязані з музикою та її історією. Він створив відомі польські відзнаки – Віктор та скульптури, які прикрашають центр Варшави.

Виставка від 15 листопада діє у Львівській картинній галереї. «Дуже тішуся, що можу бути на фестивалі і привезти свої роботи, – зазначив скульптор. – Я відкрив нову для себе творчість – малюю під час концертів. У фойє філармонії виставлені14 моїх робіт, які були створені саме під час музичних заходів».

16 листопада відкриватиме фестиваль маестро Анджей Бауер. «Я не вперше диригую оркестром Львівської філармонії. Тішуся, що сама програма дуже близька моєму серцю. Особливо відзначу концерт Шимановського – це геніальний твір. Щоб грати цю музику, необхідна була солістка, яка відчуває поетику в музиці. І Анна Марія Стаськєвіч виявилася такою солісткою, – зазначив Анджей Бауер. – Також тішуся, що будемо виконувати твір української композиторки Любави Сидоренко. Перша його версія була написана для віолончельного ансамблю, потім з’явилася камерна версія і зараз – симфонічна. Це дуже хороша композиція, написана новою мовою. Цікавий досвід для слухача». Польський диригент також виділив твір Войцеха Кіляра за його життєрадісність та нове прочитання фольклору. З робіт Падеревського прозвучить прем’єра – твір, який композитор написав у 15 років. За словами Анджея Бауера, це дуже чистий, романтичний, сповнений емоцій твір, який не був завершений автором.