Кращі інструментальні композиції – від ансамблю «Високий Замок»

3

Листопада 2017

  • 22:32

  • П'ятниця

 9 листопада Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок» святкуватиме ювілей – 20 років творчої діяльності. У день народження ансамблю виступлять співачки Оксана Муха та Illaria, оперні солісти Петро Радейко та Людмила Осташ, квартет Tenors Bel’canto і гуцульська автентична капела з Космача.

Керівник ансамблю Андрій Яцків зазначив, що 20 років колективу – це чималий вік. «Найважче – маючи ідею, втілювати її послідовно. Якщо проект розвивається роками – а у нашому випадку вже десятиліттями, то це означає, що люди розуміють, що роблять, а також розуміють та поважають одне одного. Якщо четверо з семи учасників з самого початку працюють разом, то це колектив однодумців», – зазначив керівник «Високого Замку».

Андрій Яцків розповів, що 20-річчя вирішили святкувати концертом, де презентують свої кращі інструментальні композиції. «Ми об’єднаємо те, що грали ці 20 років з найновішими здобутками, – зазначив керівник колективу. – Ми часто виступаємо і в філармонії, і по області, і по Україні, і закордоном. До ювілейного концерту запросили виконавців, з якими вже мали великі сольні проекти, але не так часто виступали разом на сцені філармонії».

За словами Андрія Яцківа, серед таких знакових проектів «Високого Замку» – «Карпатське танго» з Оксаною Мухою, Орестом Цимбалою та Олесею Киричук. «Ми подали Анатолія Кос-Анатольського під іншим кутом зору – не лише як композитора-класика, а як автора шедеврів танцювальної музики. Я назвав його тоді українським Астором П’яцоллою, – розповів Андрій Яцків. – З Illaria ми організовували проект до 100-ліття з дня народження композитора Степана Гумініловича. Tenors Bel’canto – це наші друзі, з якими теж було багато чудових концертів. До проекту приєдналися оперні солісти Петро Радейко та Людмила Осташ. Петро Радейко був раніше ініціатором проекту «Мелодія 12», в якому брав участь композитор Михайло Олійник. Ще однією родзинкою концерту стала ідея запросити автентичну гуцульську капелу з села Космач. З ними ми виступали у філармонії. Вони виконають свою гуцульську музику, а разом ми зробимо музичний сейшн, – додав Андрій Яцків. – Цей концерт дуже насичений. Ми б хотіли зробити його динамічним і цікавим для нашої публіки».

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36