Двадцять років ансамблю «Високий Замок»

3

Листопада 2017

  • 22:30

  • П'ятниця

9 листопада на сцені Львівської обласної філармонії святкуватиме своє 20-річчя ансамбль «Високий Замок». У день народження ансамблю виступлять співачки Оксана Муха та Illaria, оперні солісти Петро Радейко та Людмила Осташ, квартет Tenors Bel’canto і гуцульська автентична капела з Космача.

Керівник «Високого замку» Андрій Яцків розповів, що «для нас музика є спілкуванням, процесом творення, який не потребує перекладу». За словами музиканта, це дуже глибинні речі, які не містять ніяких філософських концепцій. «Просто нам це подобається – і ми цим займаємось. Цей підхід хотіли б показати і на концерті до 20-ліття. Буде живий процес творення. Тим більше, наші солісти люблять і вміють жартувати. Тож на глядачів чекає зустріч добрих друзів», – зазначив керівник ансамблю.

Андрій Яцків розповів, що за ці роки у «Високого замку» були великі зали, співпраця з посольствами – у Брюсселі, Бонні, Берліні. «Ми виступали на відкриттях посольств і це було дуже масштабно, мали концерти в Угорщині, Сербії, Польщі. Було багато пафосних моментів. Та це не є основною ціллю нашої музичної місії, – розповів керівник ансамблю. – Але 10 років тому ми заснували проект «Рідними шляхами». В його основі було показати мистецтво, яке ми возимо на великі сцени, нашому рідному селу – туди ніхто просто так не поїде».

Андрій Яцків розповів, що спочатку музиканти вирішили поїхати в ті краї, звідки родина кожного з них. Так об’їздили райони Мостиськ, Сокалю, Бродів, Яворівщину. «Люди – всюди люди – вони хочуть гарного спілкування й музики. Востаннє цей проект ми проводили в серпні цього року. Спектр наших виступів дуже широкий. Жодної канви ніхто не малював – життя саме дає завдання, а ми їх вирішуємо. Процес життя не полягає в тому, щоб добігти на гору – важливо бачити людей біля тебе», – додав Андрій Яцків.

За його словами, стосунки між учасниками колективу товариські, а подекуди вони стали й родинними. «На сцені ми перебуваємо набагато менше часу, ніж на репетиціях. А ще є переїзди, стояння на кордоні, розвантаження-завантаження транспорту… Люди тримаються разом тільки тоді коли процес приносить їм радість», – зазначив музикант.

 

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36