Голландські гастролі українського оркестру і світова прем’єра в Україні

• Жовтня 2017

• Сьогодні — 18 листопада, субота, 2017

З 5 по 19 листопада 2017 року відбудеться гастрольне турне Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської філармонії містами Нідерландів: Амстердам, Роттердам, Гронінген, Апелдорн, Ейндховен, Гаага. Зокрема, чотири концерти в рамках турне пройдуть на найпрестижнішій сцені Європи – Консертгебау в Амстердамі, що для молодого професійного оркестру є цінним досягненням і визнанням високого професійного рівня.

Організатор турне - агенція Cadenza European Art Productions, засновником якої є голландський диригент та піаніст Раймонд Янссен. Місія агенції - пошук партнерів та встановлення співпраці між музикантами зі Східної Європи та концертними залами у країнах Західної Європи, яка ґрунтується на переконанні, що Східна Європа має надзвичайний потенціал зумовлений її багатою традицією. Маестро Янссен, якого з оркестром «INSO-Львів» пов’язують довгі роки плідної та успішної співпраці, диригуватиме в концертному турі. Сольні партії виконають Маріана Булінану (сопрано, Румунія), Іордаке Базалік (баритон, Румунія), Валентин Ракувеану (тенор, Румунія), Андрей Войка (композитор, віброфон, Румунія), в концертному турі також візьме участь  Новий симфонічний хор Румунії (The New Romanian Symphonic Choir).

Таким чином, цей проект об’єднав три країни: Нідерланди, Румунію та Україну і є ще одним досягненням в справі культурної дипломатії, яку, як свою ключову місію, втілює оркестр «INSO-Львів». Однією зі складових турне є промоція України, її культурного спадку та потенціалу. Включення в програму двох творів українських композиторів – Миколи Лисенка та Мирослава Скорика є нашою маленькою перемогою. Також до програми увійшли всесвітньо визнані твори: Увертюра до опери «Набукко» Джузеппе Верді, «Вакханалія» Каміля Сен-Санса, «Карміна Бурана» Карла Орфа і твір для симфонічного оркестру та хору молодого сучасного композитора Діксімуса Андрея Войки під назвою The Bridge.

Світова прем'єра твору The Bridge, в якому сольну партію виконає сам композитор, відбудеться у Львові 4 листопада в Львівській філармонії в концерті «Карміна Бурана», яким оркестр «INSO-Львів» презентує львівській публіці програму гастрольного туру.

Початок концерту 4 листопада о 18:00. Квитки в касі філармонії та на сайті  https://gastroli.ua/events/10565 (Абонементи дійсні).

Долучайтесь до культурного життя Європи!