Алла Сіренко – композитор з Великобританії написала «Реквієм для Воїна»

14

Жовтня 2017

  • 21:00

  • П'ятниця

Минуло більше року з дня трагічної загибелі оперного співака Василя Сліпака в АТО. Під час XXIII фестивалю сучасної музики «Контрасти» відбудеться непересічна подія з присвятою видатному співакові. Концерт «Реквієм для Воїна» 14 жовтня об'єднає твори чотирьох композиторів, присвячені Сліпакові. З нагоди концерту Алла Сіренко приїхала з Великобританії, де проживає понад 20 років.

14 жовтня у Львівській філармонії прозвучить її «Реквієм для Воїна». Це – світова прем'єра. Композиторка зазначила, що використала у творі вірш київської поетеси Теодозії Зарівної, на слова якої вона раніше написала «Молитву за Україну». «Я використала ракурс реквієму – як душа Василя піднімається до Бога. Помістила туди і латинські тексти – Kyrie Eleison, Osanna. Коли я почала працювати з цією поезією, робота пішла дуже швидко й темпераментно», –  розповіла Алла Сіренко.

У Великобританії композиторка працює директором концертного залу у Лондоні, виступає як піаністка та органіста і викладає. «Я подорожувала по всьому світу. Була в Австралії, Новій Зеландії, в Америці, майже по всій Європі. Але Львів завжди залишається для мене перлиною. Тут моя душа і коріння, про які я ніколи не забуваю. Де б я не була, кажу, що я львів’янка, українка», – зазначила Алла Сіренко.

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36