Прес-конференція XIII Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти»

назад до Новин
  • 4

  • Жовтня 2017

  • 14:00

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

З 6 до 15 жовтня у Львові відбудеться XIII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». 6 жовтня фестиваль відкриватиме Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, який виконує твори Бели Бартока та Джона Адамса.

Головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії Тарас Криса розповів, що виконання твору Бартока було однією з ідей, які він дуже хотів реалізувати. За його словами, Музика для струнних, ударних і челести вперше прозвучить у Львові. «Це один з найважливіших творів ХХ століття, – зазначив Тарас Криса. – Бела Барток написав його до ювілею Базельського камерного оркестру. Ідея побудована на контрастах: на сцені два струнних оркестри, які постійно або «розмовляють», або «конфліктують». Між ними – фортепіано та секція ударних. Я виконував цей твір кілька разів».

За словами Тараса Криси, так само побудований і твір Ральфа Воан-Вільямса, який теж прозвучить на відкритті. Також в програмі Джон Адамс. За словами головного диригента, Shaker Loops Джона Адамса – революційний твір. «Нова музика в США пішла в мінімалізм і цей твір – це один зі зразків мінімалістичного мистецтва. Його історія пов’язана з релігійною сектою ХІХ століття. Їхні обряди містили повільні танці, під час яких учасники входили в транс, – розповів Тарас Криса. – Я не знаю іншого композитора, який міг би наводити такий трансцендентальний транс на публіку. Цей твір звучить, як космічний симфонічний оркестр. Він дуже ефектний та специфічний, до того ж виконується рідко. Всі твори на цьому концерті – це своєрідні констрасти».