Прес-конференція XIII Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти»

назад до Новин
  • 4

  • Жовтня 2017

  • 10:00

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

З 6 до 15 жовтня у Львові відбудеться XIII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Він збере музикантів та композиторів з України, США, Польщі, Болгарії, Норвегії, Великобританії, Італії, Франції, Японії, Азербайджану та ін. Цьогоріч у програмі фестивалю – концерти на різних майданчиках Львова, Тернополя та Києва.

Генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп розповів: «Двадцять три роки фестивалю – це вже ціле покоління. «Контрасти» постійно шукають щось та малюють нові парадигми. В цьому їхня живучість та водночас продовження традицій. Адже фестиваль завжди має точки, від яких не відходить».

Володимир Сивохіп зазначив, що у програмі присутня значна кількість творів українських композиторів. Цю музику під час фестивалю інтегрують у світовий контекст, щоб слухачі могли порівняти їх. Зокрема, і на «Контрастах», і під час концертного сезону у філармонії звучатиме Василь Барвінський – музика початку ХХ століття, блискуча лірика і солоспіви – у діалозі з творами Ріхарда Штрауса. За словами директора філармонії, таке порівняння відбувається і в сучасній музиці. На «Контрасти» приїдуть нові, провокативні проекти з Європи. Водночас будуть присутні українські композитори молодшого покоління та класики: Валентин Сильвестров, який відсвяткував своє 80-річчя, та Євген Станкович, 75-річчя якого відзначали нещодавно. Кожен з цих композиторів є яскравою ниткою в програмі фестивалю.

Володимир Сивохіп зазначив, що проекти дуже цікаві й переважно монотематичні: або один виконавець, або один колектив, який презентує свою творчу концепцію, або один композитор. Це наскрізна нитка «Контрастів». «14 жовтня, на День Покрови, відбудеться «Реквієм для Воїна», – зазначив директор філармонії. – Цей день ми віддали співакові Василеві Сліпаку, який завжди з нами поруч. До слова, на перший конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака, який відбудеться в грудні, ми маємо 40 учасників. А 14 жовтня прозвучать твори присвячені оперному співакові, написані у 2017 році. У програмі – французький композитор П’єр Тілюа та три українські композиторки Богдана Фроляк, Марія Олійник та Алла Сіренко. Це будуть прем’єри пам’яті Василя Сліпака та воїнів, які нас оберігають».