«Мрійлива ніч» у Львівській філармонії

назад до Новин
  • 20

  • Вересня 2017

  • 19:48

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017

24 вересня у Львівській філармонії вечір ретро-музики. У програмі «Мрійлива ніч» прозвучать пісні, які народжувалися на Західній Україні та за океаном, на львівських вуличках і під спекотним сонцем Аргентини. Солістка Ольга Фенюк, якій належить ідея цього концерту, розповіла, що у 2017 світова громадськість відзначала 100 років з дня народження композитора Степана Гумініловича, який творив у Канаді. До програми концерту увійшли його твори, а також пісні Ігоря Соневицького та Богдана Веселовського.

Ольга Фенюк зазначила, що на цю ідею її надихнули з'їзди Світового конгресу українців. Цього року він відзначає своє 50-річчя, тому відбувається багато акцій закордоном та в Україні. На початку травня співачка побувала на з'їзді конгресу у Перемишлі, 27 серпня – у  Львові.

«Концерт присвячується людям, які свого часу виїхали з України – до війни чи після неї, –   розповіла Ольга Фенюк. – Музика цих композиторів дуже гарна. Багато творів віддзеркалюють характерні риси 40-их років минулого століття. Красиві й сентиментальні мелодії, багато танцювальних мотивів, хороші тексти. Ця музика, де б вона не була написана, – дуже українська, в ній завжди присутня тема туги за Батьківщиною та присвяти їй».

Співачка зазначила, що серед творів програми – відомі пісні Степана Гумініловича «Мрійлива ніч», яка дала назву концерту, «То тут, то там», «Гальо». «Ігор Синевицький цікавий своєю духовною музикою. Він був священиком і писав музику на літургійні тексти. Дуже відомою є його «Алилуя», не в літургійному, а саме в концертному виконанні», –  розповіла Ольга Фенюк.

Пісні доповнюватимуть звуки фортепіано від Олени Мацелюх та флейти від Ліліанни Стадник. Також прозвучить інформація про композиторів та поезія, яку читатиме ведуча Інна Павлюк. Зокрема – вірші Богдана-Ігоря Антонича.