14 вересня Львівська обласна філармонія відкриває новий сезон

назад до Новин
  • 12

  • Вересня 2017

  • 19:24

  • Сьогодні — 24 листопада, п'ятниця, 2017

14 вересня Львівська обласна філармонія відкриває новий сезон концертом IN ORCHESTRA! Тарас Криса розпочинає другий рік на посаду головного диригента Академічного симфонічного оркестру філармонії, а піаніст Микола Сук приїхав з Лас – Вегаса, щоб солювати на відкритті.

Тарас Криса розповів: «Це мій другий рік на посаді головного диригента. Але оркестр існує з 1939 року. Мені дуже приємно, що ми маємо таких чудових солістів та диригентів, цікаві програми та фестивалі. Проте для мене найголовніший «виконавець» на сцені – це сам оркестр та музиканти, які грають в оркестрі. Другий компонент – композитори, яких ми виконуємо. Ми побудували цей сезон так, щоб він показав сильні, блискучі сторони цього оркестру. Багато музикантів оркестру виконуватимуть соло чи камерну музику, брати участь в різних проектах. У одному камерному проекті я сам гратиму на скрипці»,  –  зазначив головний диригент.

За словами Тараса Криси, в сезоні 2017/2018 філармонійний оркестр презентує дуже багато тематичних концертів, присвячених композиторам – Ігореві Стравінському, Ріхарду Вагнеру, Ріхарду Штраусу – зокрема, прозвучить «Дон Кіхот». Буда багато американської і української музики. Також до Львова приїздитимуть американські солісти. Тарас Криса розповів, що виконуватимуть музику Джона Адамса, Леонарда Бернстайна та багато важливих американських композиторів, а з українського боку – Євгена Станковича, Юрія Ланюка, Валентина Сильвестрова та інших.

14 вересня сезон відкриває музика Йоганнеса Брамса, а солістом буде Микола Сук з США. Піаніст розповів, що часто буває у Львові останнім часом. «Я надзвичайно щасливий з цього, бо милуюся містом та інтенсивним мистецьким життям. Здається, тут на день більше концертів, ніж в Нью – Йорку. Я щасливий, що мене запросили виступити й зроблю найкраще, щоб концерт Брамса зазвучав», –  додав Микола Сук.

Тарас Криса додав, що у академічного симфонічного оркестру концерти майже щотижня – приблизно 40 основних програм на рік, окремо - дитячі. Багато гастролей, а частина музикантів грають в інших колективах.