Львівська обласна філармонія в берлінській церкві Серця Ісуса

• Серпня 2017

• Сьогодні — 20 вересня, середа, 2017

SACRUM NON PROFANUM ВДРУГЕ В БЕРЛІНІ

В концерті організованому в берлінській церкві Серця Ісуса виступив Богдан Нарлох – органіст з оркестром Львівської обласної філармонії під батутою Богдана Богушевського.

Вечір урочисто розпочав Богдан Нарлох, зігравши наступні твори: Августа Фреєра – Концертні варіації про російський хорал «Іже Херувими» Д. Бортнянського, ор. 3, Мечислава Сужинського – Імпровізація на тему польської церковної пісні «Святий Боже» ор. 38 і Мар’яна Сави – Sekwens. Дисфункції органів створили багато неприємностей органісту, який вчинив чудеса, щоб змусити інструмент підкоритися. Здивування артиста було більше, оскільки інструмент був нещодавно ретельно відремонтований, а сам інструменталіст займається історією створення органу.

Сміливим виконанням симфонії № 3 Sinfonia Sacra Анджея Пануфніка оркестр Львівської обласної філармонії розпочав другу частину концерту. Українських музикантів з великою силою провадив засновник фестивалю – професор Богдан Богушевський. Оркестр для виконання цієї чарівної справи підготував у Львові директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп, якого після відкриття концерту в п'ятницю учасники фестивалю в Щецінській філармонії охрестили «Наполеоном музики». Як в Щеціні, так і в Берліні українські музиканти захопили слухачів точністю виконання та повнотою звучання, а також прекрасною динамікою цього твору. Богдан Богушевський повністю відобразив цінність твору Пануфніка, а акустика церкви Серця Ісуса це добре підкреслила.

Запрошення українських музикантів на концерти до Щеціна та Берліна має особливий вимір не лише для польсько-українських, а й для загальноєвропейських відносин. Особливо в Західному Помор’ї, де ми щодня відчуваємо транскордонне співробітництво у всіх сферах культурного, соціального та економічного життя з Німеччиною. Колишня голова Бундестагу проф. Рита Зюссмут написала в листі до організаторів: «Той факт, що вдруге фестиваль відбувся в німецькій столиці є доказом важливої ​​ролі музики у зближенні наших культур і народів». Короткий, але інтенсивний візит до Берліну дав українським гостям фестивалю переконання, що Берлін, як і Щецін та Львів, знаходяться в тій самій культурній Європі.

Текст Збігнєв Плеснер

«Щецінський кур’єр» 22.08.2017

Богдан Нарлох – органіст під час концерту в берлінській церкві Серця Ісуса, Sacrum Non Profanum 20.08.2017, фото Збігнєв Плеснер (фото 1)

Оркестр Львівської обласної філармонії під батутою Б. Богушевського. Концерт в берлінській церкві Серця Ісуса, Sacrum Non Profanum 20.08.2017, фото Артур Шиманський (фото 2)