Віртуози Львова і Ренесанс з Маріуполя у Києві

назад до Новин
  • 27

  • Березня 2017

  • 19:00

  • Сьогодні — 23 березня, четверг, 2017

Три Моцарти, два оркестри, один концерт – 27 березня о 19 годині Національна філармонія України прийматиме гостей з Маріуполя та Львова, які привезуть спільну програму. Львівський академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» співпрацюють вже кілька років. Про цю співпрацю і справжню музичну дружбу, яка об’єднує Схід та Захід, розповів диригент «Віртуозів Львова» Сергій Бурко.

За словами Сергія Бурка, львівська музиканти відчувають своєю місією підтримку друзів на Сході. Оркестр «Ренесанс» під керівництвом Василя Крячка двічі брав участь у фестивалі «Музика в старому Львові». Згодом разом з «Віртуозами…» музиканти їздили в Краків з програмою «Три Моцарти» на запрошення польських організаторів.Диригентрозповів, що для «Віртуозів…» це особливий проект, адже є причетність до львівського Моцарта, Франца Ксавера, сина Вольфганга Амадея. Загалом, до програми увійшла музика трьох поколінь Моцартів – Леопольда, Вольфганга Амадея і Франца Ксавера. Проект з успіхом прозвучав вже у Львові та Кракові. «Ми вирішили, що логічно представити його і в Києві. Тим більше, для столиця ця тема майже не відкрита. Дирекція київської філармонії з ентузіазмом забажала мати в себе такий проект», - додав диригент.

За словами Сергія Бурка, цей проект насправді демонструє єднання Сходу і Заходу України. Тільки музика, мистецтво і відсутність політичного підтексту. Два оркестри, які об’єднаються в столиці зі спільним концертом – це неординарний захід, аналоги якому важко знайти у мистецькому житті України. Диригент розповів, що 27 березня на сцені звучатимуть романси у виконанні львівської солістки Маріанни Лаби на слова європейських поетів-романтиків, Симфонія фа мажор Леопольда Моцарта і Концерт для кларнета Вольфганга Амадея Моцарта, де солістом буде львівський музикант Василь Борецький.