• Березня 2017

• Сьогодні — 23 березня, четверг, 2017

ЗАПРОШЕННЯ на прес-конференцію
«ДНІ ФРАНКОФОНІЇ В УКРАЇНІ 2017»
13 березня, 11.00, мала сесійна зала Львівської Міської ради

Міжнародний фестиваль «ДНІ ФРАНКОФОНІЇ» об’єднує шанувальників франкомовної культури та мистецтва в усьому світі.

Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 10 по 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.

Історично термін «франкофонія» з'явився вперше у 1880 році, коли французький географ Онезім Реклю вжив його для визначення усіх людей і країн, що говорять французькою. Сьогодні слово франкофонія пишемо з маленької літери, коли говоримо про франкомовних людей,  а з великої – коли маємо на увазі інституційні установи, які регулюють відносини між франкомовними країнами, а також події на кшталт Днів Франкофонії в Україні.

Від початку ХХ століття франкофони знають про існування загального мовного простору, що сприяє обміну та взаємному збагаченню. Це франкомовне середовище існує та розвивається завдяки великій кількості асоціацій і груп. Серед цих організацій є, як професійні асоціації, такі, що включають у себе об’єднання письменників, видавців, вчених, журналістів, юристів, представників неурядових організацій та, звичайно ж, французьких вчителів, а також усіх франкофонів (яких на сьогодні налічується понад 274 мільйони) та шанувальників франкомовної культури та мистецтва.

Починаючи з 1970 року, коли було створено культурно-технічне агентство зі співробітництва, що нині зветься Міжнародною організаціією франкофонії (МОФ), франкофони можуть спиратися на інституційний механізм, спрямований на поширення французької мови, демократичних цінностей та поглиблення співпраці між 84 країнами-членами і урядами або спостерігачами МОФ. Україна є членом-спостерігачем Міжнародної організації Франкофонії.

Що цікавого і корисного пропонують Дні Франкофонії в Україні цього року, розкажуть учасники традиційної прес-конференції під час її офіційної частини та впродовж спільного кавування.

Учасники:
Бернар Уліят, Директор ГО Альянс Франсез у Львові
Наталія Демчук, Президент  ГО Альянс Франсез у Львові
Данило Ярема, Почесний Консул Франції у Львові
Володимир Сивохіп, Генеральний директор Львівської обласної філармонії

Представники Львівської національної Академії імені М. Лисенка
Посли трьох країн відвідають винятковий концерт!
Урочисте відкриття Днів Франкофонії
Натія і Тамар Берая
Шедеври для двох фортепіано та фортепіано в чотири руки
Субота, 18 березня, 18.00
Львівська обласна філармонія,
Вул.Чайковського, 7

З нагоди Днів Франкофонії в Україні, Посольство Республіки Франція пропонує надзвичайний концерт, який об’єднує двох вражаюче талановитих піаністок: сестер Натію і Тамар Берая. Вони зачарують львівську публіку музичними шедеврами, зіграними в чотири руки і на двох фортепіано: Моцарт, Равель, Ліст, Рахманінов, Лютославский.
Концерт відбудеться під патронатом пані Ізабелль Дюмон, Посла Республіки Франції в Україні та у присутності пана Гійома Шойрера, Посла Швейцарії і пана Міхеїла Уклеби, посла Грузії в Україні.

Квитки:
Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7
032 235 81 36 ou 032 235 81 22 spilka@mail.lviv.ua
Або на сайті: https://gastroli.ua/tickets/frankofoniya/buy

Інформація : Альянс Франсез міста Львова aflviv@gmail.com

Натія та Тамар Берая народилися у 1986 та 1987 роках у Тбілісі (Грузія) у родині музикантів. Перші уроки музики у віці 5 років дівчатам давала мама. Потім музична школа для обдарованих дітей, Державна консерваторія Тбілісі (2003-2009). Весь цей час  Натія та Тамар грають у чотири руки на двох інструментах. Піаністки здобули численні нагороди як за сольні виступи, так і за дуети. Їх надзвичайний талант був дуже швидко визнаний публікою та колегами, вони беруть участь у міжнародних фестивалях у Швейцарії, Франції, Сербії, Росії, Італії, Сполучених Штатах та Німеччині.
tamarberaia.com