• Українська
  • English

Афіша концертів

Відкриття сезону 2014-2015

Неділя, 21 Вересня, 2014 - 18:00
Відкриття концертного сезону буде яскравим і різнобарвним. Романтичне спрямування концерту видно навіть неозброєним оком. У програмі прозвучить «Фантастична симфонія» Гектора Берліоза та Другий концерт для фортепіано із оркестром Сергія Рахманінова, що виконають Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Іллі Ступеля та молода, але вже добре відома піаністка із Ізраїлю Дорель Голан. Безумовно, що виконання цих двох грандіозних творів є дуже популярним у всьому світі, це свого роду подарунок слухачам - послухати музику, якою захоплюються усі європейські й світові концертні зали.

П'ятичастинна «Фантастична симфонія» французького композитора Гектора Берліоза - це один із перших прикладів програмної симфонії та одним з найвідоміших творів композитора.

Віртуозний тричастинний другий концерт для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова - один із найпопулярніших творів у історії фортепіанного мистецтва. Його виконували і записували сам маестро та найвідоміші піаністи світу - Володимир Горовіц, Святослав Ріхтер, Артур Рубінштейн, Володимир Ашкеназі.

Львівська філармонія запрошує львів"ян та гостей міста відвідати відкриття сезону та послухати найпопулярніші твори сучасності.

Вартість квитків, грн: 40, 60, 80, 100
Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua
Абонементи дійсні!
Інформація за телефоном - 096 0 200 400

Kuss Quartet в рамках Тижнів німецької культури

Четвер, 25 Вересня, 2014 - 19:00
У рамках «Тижнів німецької культури» до України завітає витончений й харизматичний «Kuss Quartet». Учасники ансамблю виконують різнопланову музику від Епохи Відродження до сучасних творів. Музиканти вміло поєднують класичне виконання та інноваційні прийоми.

До уваги слухачів німецький квартет "Kuss" запропонує твори віденських класиків Йозефа Гайдна та Людвіга ван Бетховена, а також англійського композитора ХХ століття - Харісона Бьортуістла.

Сама форма струнного квартету, який буде виконаний на концерті, кристалізувалась у творчості Йозефа Гайдна на основі популярних у другій половині XVIII століття жанрів камерної музики, до якої зачисляємо дивертисмент та серенаду. Композитор визначив основну кількість частин цього твору (чотири), і встановив їх композиційну послідовClean up MS Word formattingність.

На музичному вечорі також звучатиме тринадцятий квартет Бетховена, який має аж шість частин. У основі твору - дві різних мелодичних моделі, причому одна у дусі енергійних угорських чи хорватських мотивів, інша – світлого, пасторального спрямування, адже композитор вміло вплітає німецьку народну пісню в музичну канву. У фінальному Allegro Бетховен звукозображальними засобами показує образ простого народу. Цікавим є той факт, що існує дві версії фіналу квартету, одна з яких - монументальна фуга («Grosse Fuge» сі-бемоль мажор), виконання якої й зможуть почути усі охочі.

Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua
Абонементи дійсні!

Відкриття Фестивалю Вечір камерних опер (пам'яті В. Губаренка та І. Кушплера)

П'ятниця, 26 Вересня, 2014 - 19:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Ще однією яскравою й неординарною подією у концертному житті Львова буде цьогорічний ювілейний ХХ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», який відбудеться з 26 вересня до 12 жовтня. Фестиваль включає в себе двадцять подій, які охоплюють найрізноманітнішу палітру сучасної музики: від класики 20-го століття до останніх експериментів в роботі українських та зарубіжних композиторів молодого покоління; від творчих зустрічей з відомими композиторами нашого часу – гостей із нинішнього фестивалю – до лекцій про музику та презентацій новинок європейського книговидання і різних журналів, присвячених актуальним тенденціям у сучасній музиці; від традиційних концертів до театральних постановок в найнесподіваніших місцях. Гостями фестивалю стане всесвітньовідомий композитор Гія Канчелі, композитори з Польщі, Болгарії, Білорусі, Чехії, Росії та України; такі музиканти, як: Діна Йоффе, Михайло Вайман; ансамблі: Nordic квартет саксофоністів (Швеція), NeoQuartet (Польща), Ensemble Nostri Temporis; колективи: камерний хор «Київ» і театр «Альтер»; диригенти: Сімон Камартін, Роман Ревакович, Володимир Сіренко, Микола Гобдич. І, звичайно, всі музиканти Львова будуть брати участь у фестивалі.

Цього року, 13 червня, виповнилося б 80 років видатному композиторові сучасності – майстру українського музичного театру ХХ століття Віталію Губаренку, авторові 13 опер, 8 балетів, 3 симфоній. Моноопера (монодрама) „Листи кохання“(1971) за новелою Анрі Барбюса „Ніжність“, що буде виконана в рамках "Контрастів", стала без перебільшення найпопулярнішим твором композитора, який виконували на сценах не лише України, але й цілого світу. Попри безумовний успіх, моноопера вже понад десять років не звучала у Львові. Тому такою важливою видається ініціатива дирекції фестивалю спільно із Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під батутою Юрія Бервецького.

Не менш цікавою є й історія камерної опери Джанкарло Менотті (1911-2007) „Телефон“. Її автору, американському композиторові італійського походження, слушно приписують роль одного із рятівників оперного жанру в ХХ столітті. За свою довгу творчу кар’єру він створив 26 опер, за які двічі був відзначений Пулітцерівською премією, низкою інших відзнак. „Телефон“ (1947) – це, по суті, також історія кохання, комічна і лірична водночас, вона залишається актуальною і сьогодні, демонструючи малі та великі проблеми героїв в урбанізованому суспільстві.

Лідія Мельник

Перкусія і фортепіано

Субота, 27 Вересня, 2014 - 18:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»


Другого фестивального дня "Контрастів" до Львова завітають польські гості – музиканти із Percussion and Pianos Ensemble. Учасники ансамблю підготували до виконання досить різнопланову музику.

Концертна програма включає у себе твори Броніслава Казімєжа Пшибильського – польського композитора і музичного педагога, також спільний твір двох вірменських композиторів – Олександра Арутюняна й Арно Бабаджаняна. Звучатиме музика, котру для ударних та фортепіано написали німецький вібрафоніст Нільс Ровер та Йєнс Шлікер. До уваги будуть представлені музичні доробки польського митця Єжи Бауера.

Одним із найбільш відомих творів, що прозвучать на цьому заході – Варіації на тему Паґаніні Вітольда Лютославського в опрацюванні М. Пташинської.

Це своєрідна інтерпретація композитором не менш визначного твору скрипаля-віртуоза, котра облетіла увесь світ та користується неймовірною популярністю серед слухачів. Не менш значним твором буде "Іспанська рапсодія" французького композитора Моріса Равеля - в опрацюванні П. Садльо. Музика цього твору заворожує. Рапсодія складається із кількох частин, котрі мають свої програмні назви. Серед них – прелюдія "До ночі", якою починається рапсодія, вона змальовує нічний пейзаж та красу іспанського колориту. Згодом звучить «Малагенья» – пісня-танець кохання, одна із найбільш розповсюджених у Андалузії. Поетична "Хабанера" носить трепетно-ностальгійний характер. Заключна частина «Ферія» має в основі яскраву картину народного гуляння.

Зустріч друзів

Неділя, 28 Вересня, 2014 - 18:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Програма цього концерту органічно поєднує твори класики і сучасності. Так, невипадково музичний вечір розпочне Перший фортепіанний концерт Фридерика Шопена – адже Діна Йоффе є лауреаткою другої премії Дев’ятого шопенівського конкурсу (1975) і в цій іпостасі вже виконувала його на львівській сцені майже чотири десятиліття тому.

Звучання Струнного секстету Ріхарда Штрауса – нагадування про ще один ювілей, 150-ліття від дня народження композитора. Це вступ до останнього його шедевру, одноактної опери “Капричіо”, це музика, якою один із її персонажів, композитор Фламан, мріє підкорити серце графині Мадлен, довкола котрої і розгортаються події, це один із творів, котрим Штраус увіковічнив свій талант майстра витончених і химерних мелодичних мережив.

Не менш логічним виглядає і місток до музики ХХ ст., хоча твір молодшого сучасника Штрауса, Александра фон Цемлінського, фактично є старшим за попередній у програмі майже на півстоліття. Творчість цього незаслужено забутого в “тіні” як класиків, так і авангардистів (до слова, сестра Цемлінського була дружиною Арнольда Шенберга), віденського композитора лише в останні роки повертається до слухача, дивуючи насиченістю сецесійних ліній і барв. Їх виразно демонструє й рання, натхенна першими успіхами “Серенада”, первісно написана молодим автором для скрипки і фортепіано.

Нарешті, останній, шостий Concerto Grosso Альфреда Шнітке (котрому цього року виповнилося б 80) – фактично невідомий львівському слухачеві твір, на відміну від, наприклад, Першого чи Третього. Цей Concerto Grosso написаний 1993 року для відомої російської музичної родини Рождєствєнскіх.

Не пропустити "Зустріч друзів" та мати змогу долучитися до високого мистецтва - пропонує слухачам фестиваль "Контрасти".

Лідія Мельник

Нордичні саксофони

Неділя, 28 Вересня, 2014 - 21:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Львівську програму “Нордичних саксофонів” розпочинає "Libra" для сопрано-саксофона соло шведського композитора Маркуса Віллена. Назва, натхненна сьомим знаком Зодіаку (Терези), відображена в драматургії твору двома полюсами: від драматичного початку до стагнації завмирання. Композиція написана з думкою про соліста Nordic saxophone quartet Йоханеса Торелла, котрому і присвячена. На замовлення Nordic saxophone quartet написана й п’єса “Разом” норвезького композитора Бйорна Болстада Ск’єлбреда (нар.1970). Основна ідея твору – протиставлення колективізму й індивідуалізму, непримиримості й компромісу, діалогу і монологу.

Квартет для саксофонів української композиторки Кармелли Цепколенко складається з п’яти коротких частин, об’єднаних єдиним рухом, який перериває лише сольна каденція.

"Сирена" шведської композиторки, віце-президента Королівської Академії Музики в Стокгольмі Марі Самюелсон, за словами самої авторки, не є твором програмним, а лише на символічному рівні пов’язаним із образами грецької міфології. Чотири саксофони символізують чотирьох солодкоголосих облудниці, чиї голоси то наближаються, то зникають у далині.

Завершує концерт твір "Contra Spem Spero" за Лесею Українкою незмінного учасника “Контрастів”, українського композитора і диригента Володимира Рунчака. Дві частини композиції вимагають від виконавців демонстрації цілої палітри майстерності: від наспівного соло сопрано-саксофона на початку, облямованого хоралом містичних дисонансів аж до віртуозних пасажів другої частини, яка більше скидається на божевільний танок.

Лідія Мельник

Нова музика молодих авторів

Понеділок, 29 Вересня, 2014 - 16:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Молоді виконавці із ансамблю ConstantY, котрі виконуватимуть сучасні твори, мають на меті популяризувати музику XX-ХХI століть.
У програму включені доробки сучасних молодих митців, музика яких є різнобарвна та різностильова.

Не пропустіть можливості послухати виконання молодої генерації музикантів, адже ми повинні йти у ногу із часом та дізнаватися про новітні й цікаві проекти в сучасній музиці.

Триб’ют майстру – Гія Канчелі на Контрастах

Понеділок, 29 Вересня, 2014 - 19:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Ювілей “Контрастів” на кілька місяців випереджує урочистості з нагоди 80-ліття одного із найвидатніших, та, без перебільшення – найпопулярніших академічних композиторів сьогодення, Гії Канчелі. Тільки за останні п’ятнадцять років Гія Канчелі написав понад 20 симфонічних і камерних творів, які виконують у кращих концертних залах найвідоміші оркестри й музиканти.

Канчелі – композитор направду народний. Кожен чув хоча б один його твір, адже це й спектаклі тбіліського Театру ім. Шота Руставелі: "Кавказьке крейдяне коло", "Річард ІІІ", "Макбет" і "Дванадцята ніч"; і легендарний “Цар Едіп” Київського театру ім. І. Франка. Це саундтреки до чотирьох десятків художніх фільмів, серед яких "Міміно" і " Кін-Дза-Дза"...

Літургія для альта з оркестром «Оплаканий вітром» написана спеціально для престижного німецького фестивалю Berliner Feswochen. Твір відомий і за назвою “Світла печаль”. Присвячений він пам’яті близького друга композитора, відомого грузинського музикознавця Гіві Орджонікідзе, котрому належить одне з найбільш вдалих порівнянь творчості Канчелі із “сходженням на одну гору: з кожної висоти горизонт пролягає все далі, відкриваючи небачені досі простори, і дозволяє заглянути в глибини людського буття”.

Те ж можна сказати і про сім симфоній композитора, задуманих як макроцикл і написаних в період з 1967 по 1986 роки. Невипадково остання із них має назву “Епілог” – це останній розділ грандіозної епопеї, останнє із семи прожитих симфонічних життів.
Диригент Стівен Дукран (нар.1972), як і Гія Канчелі, котрий з середини 1990-х років живе в Антверпені, тісно пов’язаний із цим нідерландським містом, у якому розпочав свою професійну музичну освіту – спершу як віолончеліст, а потім як диригент. Також і український віолончеліст Артем Шмагайло зараз частіше виступає на бельгійській землі. Усіх цих музикантів разом із Академічним молодіжним симфонічним оркестром INSO-Львів дивовижним чином об’єднає інавгураційного вечора ювілейних “Контрастів” музика Гії Канчелі.

Лідія Мельник

До 200-річчя Тараса Шевченка

Вівторок, 30 Вересня, 2014 - 19:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Музика Лятошинського, його сучасника Левка Ревуцького, а також цілої плеяди українських композиторів-«шістдесятників» прозвучить у виконанні знаменитого хору «Київ» на концерті, присвяченому 200-річчю Т. Шевченка — прозвучать шедеври української хорової музики до поезії Кобзаря.

Три на Три

Середа, 1 Жовтня, 2014 - 19:00
ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

У програмі «Три на три» звучатимуть твори сучасних українських та болгарських композиторів: Володимира Рунчака (UA), Мілена Панайотова (BG), Красимира Таскова (BG) у виконанні знаних львівських піаністів Йожефа Ерміня, Оксани Рапіти та Мирослава Драґана.