• Українська
  • English

Афіша концертів

Сім слів Христа на Хресті

Четвер, 17 Квітня, 2014 - 19:00
КОНЦЕРТ СКАСОВАНО

Не один композитор протягом століть робив спробу у музиці виразити те глибоке значення, яке несуть собою останні слова, сказані Ісусом на Хресті. Одна з найвідоміших музичних інтерпретацій цих сакральних слів належить Йозефу Гайдну.

Композитор написав «Сім слів Христа на Хресті» спеціально для виконання у Страсну п'ятницю під час богослужіння. За словами Гайдна, перед виконанням твору у соборі Кадіса (Іспанія), стіни й вікна церкви завішувались темним полотном, перед початком церемонії двері зачинялись. Перед кожною з семи «сонат» (частин твору) єпископ читав відповідні слова Христа й давав їм тлумачення. Тоді звучала музика. Гайдн зауважував, що написати годинний цикл із семи повільних частин таким чином, щоб музика не втомила слухача, було непростим завданням. Втім, популярність цього твору свідчить про те, що Гайдн досконало впорався із цим завданням. Цікавою особливістю твору є також те, що в оригінальній версії він не містить хорової партії — себто це була суто оркестрова музика для виконання у соборі. Згодом Гайдн зробив кілька версій цього твору — зокрема для струнного квартету, а також для хору з оркестром.

На концерті шедевр прозвучить у виконанні Львівського камерного оркестру «Академія» під батутою Ігоря Пилатюка. Окрім «Семи слів Христа» слухачі матимуть нагоду почути твір Антоніо Вівальді зі сакальним змістом — а саме «Біля Гробу Господнього» для струнного оркестру.

Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.
Абонементи дійсні!

Фортепіанний речиталь Сергія Григоренка

Четвер, 24 Квітня, 2014 - 19:00
Програма сольного концерту Сергія Григоренка складається із творів-еталонів класичної фортепіанної музики. Розпочнеться концерт сонатою №18 Вольфганга Амадея Моцарта, яка є останнім твором композитора у цьому жанрі. На концерті прозвучить також соната № 31 Людвіга ван Бетховена, у якій, як зауважує Сергій Григоренко, «відчувається пізній стиль композитора, а власне масштабність, оркестровість, симфонічність мислення з надзвичайно глибоким драматизмом та психологізмом, який переростає у філософський фінал».

Окрім того, на концерті звучатимуть твори романтиків. «Фантазія Шумана є вершиною фортепіанної творчості композитора, яка
наскрізь пронизана любовною лірикою та глибиною музичної думки. Фантазія писалась у той час, коли Шуман глибоко
переживав кохання до Клари Вік (у майбутньому Клари Шуман), і вся безмежність емоцій, філософія та внутрішній драматизм
передається через палітру музичних барв та образів» — зауважує виконавець.

На завершення концерту прозвучить Фантазія фа мінор Фридерика Шопена. «Сьогодні закінчив Фантазію — і небо зараз чудове, і сумно мені на серці... але це не шкодить...» — такі слова композитор написав після завершення твору у листі до друга.

Вартість квитків, грн: 30, 40, 50
Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.

Праведная душе

Неділя, 27 Квітня, 2014 - 18:00
«Праведная душе...», симфонія-реквієм для солістів, хору та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка, «тексти, в яких найяскравіше бринить ниточка любові до України, мрії про Україну, мрії про український рай», — так характеризує твір, світова прем'єра якого відбудется у Львівській філармонії, композиторка Богдана Фроляк. «Центральним моментом для мене у цьому творі став текст: „Нехай я заплачу, нехай свою Україну я ще раз побачу...”. Власне, уся музика обертається навколо цього фраґменту, спочатку підводячи до нього, потім відходячи поволі в бік світла і любови».

Творчість Богдани Фроляк інтегрує в собі досвід музики XX століття із внутрішнім духовним світом української музики. Авторка двох симфоній, кларнетового й фортепіанного концертів, камерних творів, останніми роками часто звертається у своїй творчості до хорової і вокальної музики, значне місце у якій займають твори на слова Тараса Шевченка.

«Праведная душе...» — найновіший твір композиторки, і слухачі матимуть змогу побувати на світовій прем'єрі симфонії-реквієму.

Твір написано на замовлення Володимира Сивохіпа.

Вартість квитків, грн: 40, 60, 80
Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.
Абонементи дійсні!

Висока класика

Середа, 30 Квітня, 2014 - 19:00
Твори двох великих композиторів, чия музика належить до «золотого фонду» світової класики, а саме Антоніо Вівальді і Петра Чайковського, звучатимуть у Львівській філармонії у виконнані Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» та соліста-віолончеліста Дениса Северіна (Швейцарія). В першій частині концерту прозвучить найвідоміший твір барокового майстра Вівальді — цикл з чотирьох концертів для струнного оркестру «Пори року». Продовжить програму музика Петра Чайковського — від маленького і ліричного Andante cantabile (початково частини з квартету), через драматичне і віртуозне Pezzo capriccioso до знаменитого струнного секстету «Пам'ятка з Флоренції».

Вартість квитків, грн: 40, 60, 80, 100, 120
Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.

Віртуозна академія

Четвер, 1 Травня, 2014 - 11:00
З 11 до 18:00 год у малому залі Львівській філармонії віолончеліст Денис Северін та скрипаль Кирило Шарапов проведуть безкоштовний майстер-клас «Віртуозна академія» для музичних колективів та солістів. О 19:00 відбудеться концерт з учасниками майстер-класу.

Мистецький проект: юна весна

Неділя, 4 Травня, 2014 - 13:00
Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.
Абонементи дійсні!

Концертна програма до Дня Матері

Неділя, 4 Травня, 2014 - 19:00
Щасливий той, чиї уста мають до кого промовити це святеє слово мама. В прекрасне свято – День матері сама природа схиляється перед ними, адже сади буяють вишневим цвітом і співають солов’ї. Ну, а ми всі даруємо для наших найдорожчих, любих матусь найкращі слова вдячності і любові за їхню материнську ласку і тепло, і, звичайно, даруємо їм пісні.
Прекрасну програма українських популярних пісень і мелодій подарують нам відомі артисти України ВАЛЕРІЙ КИРИЧЕНКО, гурт «ГЕТЬМАН» та скрипаль-віртуоз РОСТИСЛАВ ФЕДИНЕЦЬ.

Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.
Абонементи дійсні!

ПАМ’ЯТІ ВЧИТЕЛЯ ТА ТОВАРИША ІГОРЯ КУШПЛЕРА

Середа, 7 Травня, 2014 - 19:00
Концерт з творів композитора Юрія Ланюка.

Ігор Кушплер родом із села Покрівці Жидачівського району. Понад тридцять років був солістом Львівської опери. У своєму репертуарі мав більше сорока партій, зокрема в операх «Ріголетто», «Набукко», «Аіда», «Украдене щастя», «Трубадур», «Тарас Бульба» та інших. Брав участь в оперних фестивалях в Україні, Польщі, Росії, Угорщині, Іспанії, їздив із турне містами Великобританії, Аргентини, Бразилії, Канади та США.

В останні роки Ігор Кушплер був завідувачем кафедри академічного сольного співу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Його доньки-близнючки живуть за кордоном. Олена працює піаністкою в німецькому Гамбурзі, Зоряна співає у Віденській опері.


Тобі найріднішій: музика весни

Четвер, 8 Травня, 2014 - 19:00
Музичне дійство обіцяє справжній музичний калейдоскоп вражень, адже у ньому візьмуть участь чимало класичних естрадних виконавців: заслужений артист України Мар’ян Шуневич, солістка Львівської філармонії Оксана Гриб, соліст Львівського національного театру опери та балету Роман Ковальчук, добре знане в Україні та за її межами вокальне тріо «Крайня хата», провідні музиканти, вихідці із легендарного ансамблю «Ватра» Ігоря Білозіра – група «19-й клас». Супроводжуватиме свято весни симфонічно-джазовий оркестр «Liberta» під батутою заслуженого артиста України Олександра Личенка.
Сама ідея створити концерт до Дня Матері народилася у заслуженого артиста України Мар’яна Шуневича спільно з його земляком, солістом Львівського національного театру опери та балету Романом Ковальчуком.
Як розповів Мар’ян Шуневич: «До концерту увійшла українська пісенна класика, а оскільки увесь світ відзначає 65-річчя від дня народження Володимира Івасюка, то більша частина концерту буде скомпонована з відомих та маловідомих пісень композитора, значна частина з яких присвячена жінці, любові до жінки та матері. Окрім того, прозвучать й авторські пісні Романа Ковальчука».
Цікаво, що пісня Володимира Івасюка «Запроси мене у сни свої» у виконанні Мар’яна Шуневича вперше прозвучить у Львівській філармонії. Також звучатимуть і такі пісні Володимира Івасюка, як «Балада про мальви», яка є прекрасним відгомоном сьогодення у державі, «Балада про дві скрипки», «Я піду у далекі гори» та інші популярні пісні із української естрадної музичної скрині.
Також на концерті слухачів чекають цікаві та приємні розіграші. Зокрема, останній компакт-диск Мар’яна Шуневича «Два кольори» із записами пісень Володимира Івасюка та Ігоря Білозіра, а також компакт-диски групи «19-клас».

Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.
Абонементи дійсні!

Музична прогулянка

П'ятниця, 9 Травня, 2014 - 18:00
Відпочити від буденних проблем та насолодитися чудовою музикою пропонують вам прекрасні музиканти, які об’єдналися у цій концертній програмі.

Музична прогулянка (від українських до зарубіжних композиторів, від пісні до опери) допоможе вам зануритися в різноманіття звуків й відчути легку романтичну атмосферу, а також отримати позитивні емоції та заряд гарного настрою, без чого існування людини було б неповноцінним.

У програмі прозвучать вокальні та камерно-інструментальні твори О. Нижанківського, Н. Нижанківського, І. Майчика, О. Саратського, Ф. Кампана, Р. Шумана, Й. Брамса, Ф. Шопена, К. Сен-Санса, Г. Доніцетті, Л. ван Бетховена, С. Франка, Дж. Россіні, Ж. Массне, Дж. Верді, Ж. Оффенбаха.

Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua.
Абонементи дійсні!