«Віртуози» розпочнеться у Підгорецькому замку

• 05 2017

Культура — Оксана Сенишин, сьогодні, 18:38, 24 канал

Фестиваль розпочнеться у Підгорецькому замку 18 травня. Але вже зараз у Львівській філармонії – посилені репетиції. Від цього четверга, 18 травня, і до другої неділі червня у Львівській філармонії та Будинку органної та камерної музики концертуватимуть знані музиканти: Олег Криса, Софія Соловій, Жанна Микитка, Сюзанна Мате, Дженіфер Грім і ще чимало талантів.

У Підгорецькому замку, з якого фестиваль починається, обіцяють особливу атмосферу: балетну постановку під мелодію від оркестру. Це буде музична драма «Історія солдата» композитора Ігоря Стравінського, що зазвучить до Дня музеїв.

«Це не тільки буде слухання Стравінського. Це будуть і інші атракції. Це буде фонова музика, фаготисти, реконструктори, це будуть дівчата, що танцюватимуть танці давніших епох. Це буде культурний виїзд за межі Львова», – розповів директор філармонії.Володимир Сивохіп.

«Віртуози» зберуть цьогоріч виконавців із Італії, Іспанії, Польщі, Німеччини, Естонії та США. Офіційне відкриття – у п’ятницю, 19 травня. Це буде мікс української та азербайджанської музики від симфонічного оркестру філармонії під диригуванням Тараса Криси та Ялчіна Адигьозалова.

«У нас дуже атмосферна суперромантична, супертропікальна програма. Включаючи твір Мирослава Скорика «Гуцульський триптих», Гершвіна концерт «INF» і твір азербайджанського композитора Амірова «Капріччіо», – уточнив художній керівник симфонічного оркестру філармонії Тарас Криса.

Фестиваль потішить тематичними вечорами, які присвячені Бетховену, Вівальді, Брамсу. Будуть музичні експерименти: від італійського бароко до сучасної іспанської музики, а також фрагменти оперної класики. Обіцяють і кілька прем’єр від Скорика та Станковича. Тож до фесту у фойє філармонії відкрили виставку-інфографіку присвячену композиторам минулого століття.

«На інфографіці – орієнтовна хронологія життя композитора і, що важливо, ключові твори. А ще коротенький текст про те, що є суттю музики цього композитора. І є QR-код, за яким можна перейти і послухати твори», – додав куратор виставки-інфографіки Юрій Булка.

Весь ефір
    • 25 08 2017

Флейтист Ігор Мацелюх (флейта Пана) про концерт «Народжені вітром» (ТРК-Львів, «Доброго ранку, Львове», ефір 25 липня 2017)
    • 13 08 2017