Белфастський фіалармонічний хор

Белфастський філармонічний хор (відомий як The Phil) на чолі з музичним директором Стівеном Дауті є єдиним симфонічним хором Північної Ірландії. 30 травня 2015 року колектив відсвяткував своє 140-річчя світовою прем'єрою «Семи небес» Джеймса Вітборна. Твір, написаний спеціально для цієї події, вперше прозвучав у Ольстер Холл, Белфаст.

Белфастський хор — це понад 120 чудових хористів та чотири програми на рік, багато з яких презентують спільно з Ольстерським оркестром. Зокрема, виконання «Месії» Генделя кожного Різдва - традиція, яка походить аж з 1886 року!

РЕПЕРТУАР
Репертуар хору різноманітний і містить безліч великих творів – «Ілля» і «Сон Геронтія» Мендельсона, «Реквієм» Моцарта, «Німецький реквієм» Брамса, твори Баха, Бетховена, Россіні, Брукнера і Карла Дженкінса.

Окрім звичайного хорового музикування, The Phil співпрацював з Белфастським кінофестивалем та Ольстерським оркестром, виконуючи музику із «Зоряних воєн» та музику Патріка Дойла, яка звучить у фільмах Кеннета Брана. У наступному сезоні хору планує знову об’єднатися з Ольстерським оркестром, щоб виконати улюблені мелодії від Роджерса і Гаммерштейна.

У 2012 р. The Phil заспівали світову прем'єру – «Реквієм по Титаніку» на спомин про тих, хто загинув у цій трагедії. Також хористи виступали з Кетрін Дженкінс на Одіссей-Арені та з Енніо Морріконе та його оркестром на Белфастському фестивалі в Квінз.

 

Новини
Історія