Белфастський філармонічний хор

Белфастський філармонічний хор (відомий як The Phil) заснований у вересні 1874 року. На чолі хору – музичний директор Стівен Дауті. Белфастський філармонічний хор є єдиним симфонічним хором Північної Ірландії. 30 травня 2015 року колектив відсвяткував своє 140-річчя світовою прем'єрою «Семи небес» Джеймса Вітборна. Твір, написаний спеціально для цієї події, вперше прозвучав у Ольстер Холл, Белфаст.

Белфастський хор — це понад 120 чудових хористів та чотири програми на рік, багато з яких презентують спільно з Ольстерським оркестром. Зокрема, виконання «Месії» Генделя кожного Різдва – традиція, яка походить аж з 1886 року!

Кінець сезону 2016-2017 є «новим початком» для The Phil, є ним перше 10-денне закордонне турне в Польщі (Краків і Ополе) і Україні (Львів). Хор дасть три концерти, на яких виконуватиме Stabat Mater Пуленка і Месу до мінор Моцарта. Хор в наступному сезоні виконає дві європейські прем'єри: Requiem Brevis Стюарта Скотта та Earthsong (Пісня землі) Крістофера Маршалла.

Стівен Дауті працює в Единбурзі (Шотландія) та протягом шести років є диригентом хору. Він також працює органістом і музичним керівником в єпископальній церкві св. Яна в Единбурзі та музичним керівником Garleton Singers в Іст-Лотіані (Шотландія). Як незалежний диригент, Стівен Дауті постійно співпрацює з «Edinburgh Festival Chorus», він є також концертмейстром хорів: «National Youth Choir of Scotland's» і «National Girls’ Choir». Виконує партії контінуо на клавесині і органі, а також партії фортепіано з усіма шотландськими оркестрами з «Ulster Orchestra», він дає численні органні речиталі. Він також затребуваний аранжувальник і оркестратор дитячих пісень, приймає замовлення від «Children's Classic Concerts», «Ulster Orchestra», «Royal Scottish National Orchestra» і BBC Scottish Orchestra. Стівен Дауті недавно зайняв посаду директора «Edinburgh Bach Choir».

Хор складається з трьох молодіжних хорів різних вікових категорій (8-11 років) Phil Kids, (11-15 років) Phil Youth Choir, (15-20 років) Phil Youth Chamber Choir. Всі три хори мають понад 300 членів.

Белфастський філармонічний хор: 

Елізабет Кларк

Мартін Доннеллі

Джозеф Кларк

Фред Прентіс

Пол Бейлі

Джеральдін Доннеллі

Джин Хенкі

Кеті Еган

Лоіс Бейлі

Хені Накамура

Кері Кессіді Тейлор

Розалінд Скеллі

Майкл Чемберс

Деніс Карсон

Саллі Піктон

Джекі Бейтс

Барбара Данн

Дерек Галлоп

Джанет Коупленд

Наомі Кентлі

Джон Нілл

Олів Елліотт

Джеймс Свейн

Девід Холл

Аластер Ренкін

Тімоті Ренкін

Керолін Грегг

Джоан Холл

Джилліан Ренкін

Дерек Вейр

Вілсон Грем

Адріенн Тонер

Рейчел Рід

Сандра Кернохен

Хіларі Грем

Клер Свіні

Чарлі Рід

Хіларі Спірс

Грег Скібінскі

Рейчел Сміт

Фейдлаймед Медженніс

Робін Холдін

Джулія Кемп

Лора Сміт

Майкл Макдауелл

Фіона Холдін

Грем Голдсворсі

Керол Ейбел

Тімоті МакКормік

Івон Дафф

Грем Кеппер

Еліс Кларк

Хіларі Ворнок

Клайона МакГакін

Юна О'Хара

Сіара Тімоні

Колін Стіл

Міріам Крозьє

Девід Хассар

Анна Шах

Лінда Стіл

Даян Клаттербак

Кіт Бейлі

Марк Маршалл

Брайан Паксон

Річард Клаттербак

Барбара Бейлі

Лін Макміллан

Венді Паксон

Істан Рис

Річард Бейлі

Дай Кеттлес

Майкл Пол

Ейн Дарнбрук

Девід Бейлі

Крістін Дора

Кетрін Пол

Джоанна Паттон

Орла Доерті

Елісон Нью

Кетрін Хенретті

Маркус Паттон

Луїз МакМеен

Венді Давсон-Янг

Джим Доннеллі

Оона Гріффіт

Ліз Джонс

Беккі Еверетт

Грем Стівенсон

Домінік Гріффіт

Френк Джонс

Джулія Періш

Клер Стівенсон

Меріл Маквей

Гейл Еванс

Маргарет Кемерон

Джоанна МакКоннелл

Мері Максвелл

Айлін Санг

Стівен Дауті

Джордж МакКоннелл

Аластер Максвелл

Сесілія Егнью

Енн Браунінг

Еш Нейпір

Марджорі Грей

Хелен Роджерс

Найджел Ліндсі

 

Едвін Грей

Найл МакСперрін

Пітер Періш

РЕПЕРТУАР
Репертуар хору різноманітний і містить безліч великих творів – «Ілля» і «Сон Геронтія» Мендельсона, «Реквієм» Моцарта, «Німецький реквієм» Брамса, твори Баха, Бетховена, Россіні, Брукнера і Карла Дженкінса.

Окрім звичайного хорового музикування, The Phil співпрацював з Белфастським кінофестивалем та Ольстерським оркестром, виконуючи музику із «Зоряних воєн» та музику Патріка Дойла, яка звучить у фільмах Кеннета Брана. У наступному сезоні хору планує знову об’єднатися з Ольстерським оркестром, щоб виконати улюблені мелодії від Роджерса і Гаммерштейна.

У 2012 р. The Phil заспівали світову прем'єру – «Реквієм по Титаніку» на спомин про тих, хто загинув у цій трагедії. Також хористи виступали з Кетрін Дженкінс на Одіссей-Арені та з Енніо Морріконе та його оркестром на Белфастському фестивалі в Квінз.

Новини
Історія