Михайло Дзвінчук – гуцульські цимбали (с. Космач)

Михайло Дзвінчук народився 27 вересня 1991 р. в селі Космач Косівського району Івано-Франківської області в родині відомого майстра з виготовлення цимбалів Івана Дзвінчука. З одинадцяти років навчався в космацькій музичній школі (клас цимбалів Михайла Рибчука), паралельно оволодівав грою на гуцульських цимбалах. Традиційну гуцульську музику переймав від Василя Дзвінчука (с.Ковалівка Коломийського району Івано-Франківської обл.), Грицька «Бурдюгіва», (с. Космач, присілок Лішів),Миколи Данищука (1944 р.н.), с. Шепіт, «Вишнє Поле». У 2004 році зайняв третє місце на конкурсі «З народного джерела», виконуючи соло на гуцульських цимбалах. У 2005 році став лауреатом обласного конкурсу виконавської майстерності в Івано Франківську, де виступив на концертних і гуцульських цимбалах. У 2006 році перевівся на навчання до музичної школи м. Яблунів, навчався у класі Василя Лобачука. У цьому ж році Михайло заграв перше у своєму житті весілля в селі Прокурава. До капели входили музиканти з різних сіл Косівського району. 2007 р. став для Михайла Дзвінчука роком нових творчих досягнень – юний цимбаліст здобув другу премію на обласному конкурсі в Івано-Франківську та став лауреатом першої премії регіонального конкурсу в Києві, поступив до Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича (клас Іллі Стефанка). 

На третьому курсі музичного училища Михайло Дзвінчук став лауреатом другої премії Всеукраїнського конкурсу «Провесінь» (м. Кропивницький, 2010).  Будучи випускником училища, Михайло заграв сольний концерт і, в 2011 році, вступив до ЛНМА ім. Лисенка на заочну форму навчання у клас професора Тараса Барана. Тоді ж М. Дзвінчук розпочав педагогічну працю в космацькій школі мистецтв, а через рік, разом із своїм батьком Іваном Дзвінчуком, заснував весільну капелу, котра на сьогоднішній день є однією з найвідоміших  у Космачі та прилеглих до нього селах.

 2012 р. Михайло Дзвінчук виступив на міжнародному гуцульському фестивалі у Верховині,  2013 р. – взяв участь в концерті цимбалістів у палаці культури м. Луцьк, 2014р. був учасникомконцерту «В підтримку Євромайдану» у Львівському будинку органної та камерної музики, де виконував сольні та дуетні композиції на концертних і гуцульських цимбалах. 2015 р. Михайло виступив із сольним концертом у ЛНМА ім. Лисенка, здобув диплом бакалавра, а в 2016 р. – диплом спеціаліста.

Після закінчення навчання молодий музикант активно провадить педагогічну працю у космацькій школі мистецтв (веде клас цимбалів), є учасником весільних капел космацько-брустурсько-шепітської традиції, в яких музикує на гуцульських цимбалах. Михайло, як і його батько, Іван Дзвінчук є знавцем, презентантом, утверджувачем  народного гуцульського інструментального виконавства у середовищі рідної музичної традиції. Родина Дзвінчуків сприяє проведенню щорічної фольклористичної експедиції в с.Космач «Дослідження виконавського мистецтва гуцульських народних скрипалів», є постійним її інформантом. Дбає про збереження зразків давнього гуцульського музичного фольклору та передачі його молодшому поколінню.

Фото: Капела родини Дзвінчуків (2013, с. Космач). Другий зліва М. Дзвінчук.

Новини
Історія