Кшесімір Дембський

Кшесімір Дембський – композитор, джазовий скрипаль, диригент, аранжувальник і музичний продюсер. Учень Анджея Кошевського (композиція) та Вітольда Кшемєньського (диригування) в Державній Вищій школі музики в Познані. З 1980 року, як лідер струнного джаз-оркестру Connection, гастролював у Європі, США і Канаді, брав участь у численних фестивалях.

Лауреат першої премії Всесвітнього джазового конкурсу в Гуйларті (Бельгія), премії Станіслава Виспянського, нагороди читачів журналу Jazz Forum. У 1985 році за результатами опитування американського журналу Down Beat потрапив до десятки кращих джазових скрипалів світу. У 1986 році отримав Першу премію конкурсу для композиторів до 25-річчя фестивалю польської сучасної музики Познанська музична весна. У 1988 році здобув відзнаку Канадської кіноакадемії Genie Award і нагороду прем'єр-міністра Польщі за творчість для дітей.

Кшесімір Дембський записав понад 30 компакт-дисків зі своїми композиціями для багатьох престижних лейблів. З 1986 року обмежив концертну діяльність, присвятивши себе композиторській творчості.

Для більшості шанувальників ім'я Кшесіміра Дембського асоціюється із творчістю для кіно. Він автор музики до екранізацій видатних творів польської літератури, працював також для Голівуду. Загалом озвучив більше 50 художніх і документальних фільмів, а також коло 40 театральних вистав. Окрім цього, в творчому доробку композитора понад 50 симфонічних і камерних творів. У 2000 році отримав нагороду Фридерик в категорії Композитор Року та відзнаку Міжнародної кіноакадемії за музику до фільму Вогнем і мечем (реж. Єжи Гофман). У 2001 році на Міжнародному кінофестивалі в Піргосі, Греція відзначений за музику до фільму В пустелі та пущі (реж. Гевін Худ). Музика до фільму Стара казка (реж. Єжи Гофман) відзначена 2003 року Золотою Качкою читачами журналу Film. У 2005 році він отримав замовлення від голлівудських студій Limelight Films складати музику для 16 фільмів Чарлі Чапліна з роками 1914-1917.

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36