Лілія Коструба – сопрано

Лілія Коструба

Сопрано

соліст

Народилася в місті Золочів на Львівщині. Закінчила Львівське державне музично-педагогічне училище та Львівську консерваторію ім. М. Лисенка у класі сольного співу доцента Т. Карпатської та камерного співу проф. М.  Логойди. З 1990 р. – солістка Львівської обласної філармонії (сопрано).

Концертний репертуар співачки великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно – ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Це музика європейських композиторів доби бароко, віденських класиків, австрійсько-німецьких романтиків, французьких, іспанських, польських, російських композиторів. Всі твори виконує мовою оригіналу. Підготувала понад 20 сольних програм, більшість з яких з успіхом прозвучали в концертних залах Львова та України. Серед них: «Концерт з творів композиторів Іспанії», «Пісні Ф. Шопена», «Романси та арії В. А. Моцарта», «Нев’янучі шедеври Дж. Верді», «Від Моцарта до Брамса», «Славетній Соломії», «Верніться, сни мої прекрасні» (з творів Остапа і Нестора Нижанківських), «Вокальна Франкіана», «Лети, моя пісне» (Львівське ретро), «Осінній вальс» (з творів А.Кос-Анатольського), «Галицький солоспів».

Тривалий час співпрацює з Музично-меморіальним музеєм С. Крушельницької у Львові та Львівським національним музеєм Івана Франка. 
Л. Коструба є ініціатором та мистецьким координатором багатьох проектів. Завдяки її організаторським здібностям львів’яни вперше мали нагоду познайомитися з мистецтвом Школи українського танцю «Барвінок» з Торонто, виступ якого відбувся 5 серпня 2008 р. в Концертному залі філармонії і був приурочений до 75-ої річниці Голодомору. 

У 2012-13 рр.. з великим успіхом пройшли театралізовані концерти суто українською мовою «Ох, ця оперета!» за участі всіх солістів філармонії, автор сценарію та керівник  –  Лілія Коструба.

Здійснила комп’ютерний набір, упорядкувала і видала чотири нотні збірки: дві з творів А.Кос-Анатольського, «Вокальні та інструментальні твори Богдана Дрималика», «Вокальні твори Остапа Нижанківського», до яких увійшли не лише відомі твори, а й ті, що були до цього часу в рукописах. У співпраці з Ярославою Матюхою записала компакт-диски «Осінній вальс» з творів А. Кос-Анатольського та «Галицький солоспів, з Мирославом Драганом «Вокальні твори Остапа і Нестора Нижанківських».

Лілія Коструба  багато  виступає  не лише в Україні. Неодноразово брала участь у багатьох  концертах і фестивалях за кордоном, з  успіхом  гастролювала у  Швейцарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії. Має  записи на Львівському  радіо  і  і.

Участь у фестивалях:
квітень 1991 – Фестиваль «Музика українського зарубіжжя» (Львів, Україна)
травень 1991 р. – «І Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych»  (Краків, Польща)
травень 1999, 2000, 2001 – Фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”  (Львів, Україна)
квітень 1998 , серпень 2003 , травень 2005 – Międzynarodowy  Festiwal  Muzyki  Odnalezionej  (Тарнів,  Польща)
червень 2005 – Wielokulturowy  Festiwal  «Galicja»  (Красічин, Польша)
жовтень 2006 – «Фестиваль ретро-пісні ім. Б.Веселовського»  (Львів, Україна)
жовтень 2006 – ХІІ  Міжнародний фестиваль сучасної музики  (Львів, Україна)
грудень 2007, листопад 2008, грудень 2009, грудень 2011, грудень 2012 – Міжнародний музичний  фестиваль ім. А. Кос-Анатольського (Коломия, Україна)
грудень 2008 – Фестиваль класичної  та  сучасної  музики  «Класік-модерн»  (Хмельницький, Україна)

Нагороди:
Дипломи Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації за високу виконавську майстерність, популяризацію музичного мистецтва та з нагоди ювілею (2010)
Почесна грамота Міністерства культури України та Центрального комітету профспілки працівників культури України (2013)
Грамота Львівської обласної ради з нагоди 30-річчя творчої діяльності (2013)
Премія імені Станіслава Людкевича (2013)

Сайт:http://kostruba.com

 

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36