Ольга Пасічник – сопрано

Ольга Пасічник – сопрано

Народилася в Україні. Вивчала фортепіано та музичну педагогіку у рідному Рівному, вокал у Київській консерваторії та на післядипломних студіях у Музичній академії ім. Ф. Шопена у Варшаві. У 1992 р. стала солісткою Варшавської камерної опери.

Вона з успіхом виконувала провідні партії в операх Монтеверді, Перголезі, Глюка, Генделя, Моцарта, Вебера, Россіні, Верді, Пуччіні, Бізе, Дебюссі, Чайковського та сучасних композиторів в більшості країн Європи, в Австралії, Канаді, Японії і США. Ольга Пасічник виступала в численних концертах і на міжнародних музичних фестивалях у престижних концертних залах і театрах, включаючи Національну Оперу у Парижі, Пале Гарньє, Театр на Єлисейських полях, Зал Плейєль (Париж), Концертгебау (Амстердам), Берлінський Концертхаус, Театро Реал, Аудіторіо Насіональ де Музіка (Мадрід), Баварську Штаатсопер, Пале де Бо-Арт, Театр Рояль де ла Монне (Брюссель), Віденський театр, Брегенцер Фестшпіле (Австрія), Женевський Великий театр, Фінську національну оперу, Фламандську оперу, Польську національну оперу; співпрацює з Бельгійським і Польським національним філармонійними оркестрами, Національним оркестром Польського радіо, RTVE, Люксембурзьким філармонійним оркестром, з оркестрами Sinfonia Varsovia (Польща), Національним філармонійним оркестром Росії, Віденським симфонічним, Оркестром Французького радіо, Національним оркестром Франції, Оркестром Колон (Париж), Новим оркестром (Кельн), «Англійським концертом», Бароковим оркестром Європейського Союзу, Академією старовинної музики, Берлінською академією старовинної музики, Фрайбурзьким бароковим оркестром, «Кончерто Вокале», Гентським «Коллегіум Вокале», Цюріхським «Коллегіум Новум», Оркестром ХVІІІ ст. з такими диригентами, як І. Болтон, Ф. Брюгген, Х.К. Казадезюс, М. Крід, Р. Якобс, Р. Гудмен, Х. Холлігер, Ф. Херревеге, К. Корд, Є. Максим’юк, М. Мінковскі, П. МакКріш, Дж. Нельссон, П. Нойман, К. Оно, С. Орамо, К. Пендерецький, Т. Піннок, А. Сперінг, М. Віотті, А. Віт, М. Занетті.

Ольга Пасічник є лауреатом Міжнародного конкурсу вокалістів с’Хертогенбош (Нідерланди,1994 – ІІ премія), Міжнародного вокального конкурсу Мір’ям Хелін у Гельсінки (Фінляндія, 1999 – ІІ премія), Міжнародного музичного конкурсу Королеви Єлизавети (Бельгія, 2000 – ІІІ премія, Спеціальний приз за виконання ораторії та Приз публіки). Двічі вона отримувала «Фридерика» (найвищу польську фонографічну нагороду) за найкращі сольні записи у 1997 та 2004 рр. (Шимановський і Лютославський), «Орфея» (Приз Фестивалю «Варшавська осінь») у 1999 р., Золотий хрест за заслуги (Польща, 2001), Премія А. Хіольського за найкращу жіночу оперну партію у 2004 р. (партія Мелізанди в «Пеллеасі і Мелізанді» К. Дебюссі, Польська національна опера). У 2005 р. вона була номінована як найкраща оперна співачка сезону 2004-2005 рр. за партію Альмірени (Гендель, «Рінальдо») і 2009-2010 за партію Роксани (Шимановський, «Король Роджер») Міжнародним оперним журналом «Опернвельт» («Світ опери»). У 2006 р. вона отримала премію Мюнхенського оперного фестивалю. У 2011 – щорічна нагорода Міністра культури і національної спадщини Польщі, і в 2012 р. – Офіцерський хрест ордена за заслуги Республіки Польща.

Вона записала понад 50 CD і DVD на різних фірмах, зокрема, Dabringhaus und Grimm, Harmonia Mundi, Naxos, Opus 111.

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36