Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»

Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»

оркестр

Створений у 1994 році, Камерний оркестр «Віртуози Львова» за короткий час став одним з найелітарніших колективів України, що успішно здійснює культурно-просвітницьку місію, ставши справжньою “візитною карткою» старовинного Львова, його багатої культурної традиції і достойно представляючи нашу державу в престижних концертних залах світу. «Віртуози Львова» вирізняються серед багатьох колективів не лише своєю манерою гри – витонченою, рафінованою, повнозвучною, водночас і глибоко емоційною, і раціонально продуманою у кожній деталі. Важливою передумовою видатних здобутків оркестру стала також надзвичайно цікава стратегія діяльності та укладання програм. Високопрофесійні музиканти, учасники оркестру, постійно знаходяться у пошуку оригінальних концепцій, які в один вечір представляють музичну традицію Львова, в інший – знайомлять з новинками тієї чи іншої європейської школи, в третій – відроджують якесь забуте ім’я або знаходять нестандартні теми, котрі об’єднують всю програму. Невипадково концерти «Віртуозів Львова» проходять завжди і всюди при переповнених залах.

Засновником, незмінним художнім керівником і продюсером оркестру є Сергій Бурко, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, відомий в Україні та за її межами музичний діяч та організатор багатьох мистецьких проектів.

Концертмейстером, керівником - заслужений артист України Володимир Дуда, музикант з великим досвідом, чудовий інтерпретатор сучасної та класичної музики, учасник багатьох європейських оркестрів та фестивалів.

Музичний консультант оркестру – видатний вітчизняний диригент, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, професор Юрій Луців.

За час свого існування оркестр дав понад 1500 концертів, з великим успіхом виступав не лише у всіх куточках України, вважаючи своїм основним завданням виховання українського слухача, але й в багатьох країнах світу: Польщі, Німеччині, Швейцарії, Словаччині, Бельгії, Ізраїлі, Колумбії, Еквадорі, Гватемалі, Нікарагуа, Гондурасі, Перу, Сальвадорі,Коста– Ріці, Голландії, Данії, Ватикані, Італії, Чехії.

Оркестр став ініціатором багатьох резонансних мистецьких проектів, таких як «Таланти ІІІ-го тисячоліття», «Музичні династії України», «Скрипки Гварнері і Страдіварі у Львові», «Нова музика в Україні”, «Де живе музика», і т.д…, ряду українсько-польских, німецьких, італійських акцій, доброчинних концертів.

Оркестром «Віртуози Львова” здійснено записи понад 25-ти компакт-дисків: «Антологія української музики”, з популярною музикою «Скрипаль на даху» та «Музика для всіх», «Музика для всіх II», «Музика для всіх III», «Музика Львова», з музикою сучасних американських композиторів, з Ольгою Герасименко /бандура, США/, з італійськими музикантами – диригентом Сергієм Дяченком та вундеркіндом-скрипалькою Марією Дяченко, «А.Вівальді. Пори року» з блискучим скрипалем Лівіу Прунару /Швейцарія/, популярні мелодії рок-хітів “Чи ти мене пам’ятаєш”, які видані великими тиражами в Україні, США, Польщі і розійшлися у багатьох країнах світу.

Оркестр часто виступає з солістами (співаками, інструменталістами), з диригентами та композиторами з Польщі, Австрії, США, Німеччини, Литви, Швейцарії, Туреччини, Фінляндії, Ізраїлю, Італії. Серед них Ольга Олійник /бандура, США/, Джозеф Пілбері /диригент, Англія/, Юрій Олійник /композитор, США/, Сергій Дяченко /диригент, Італія/, Саулюс Сондецкіс /диригент, Литва/, Роберт Канетті /диригент, Ізраїль/, Єжи Максим’юк /диригент, Польща/, Чеслав Грабовський /диригент, Польща/, Тереса Жиліз-Гара /сопрано, Монако/, Вадим Бродський /скрипка, Польща/, Артур Яронь /фортепіано, Польща/, Астрід Фреліх /флейта, Австрія/, Лео Вітошинський /гітара, Австрія/, Микола Саченко /скрипка, Росія/, Марія Чайковська /віолончель, Росія/, Наталя Столярська /скрипка, Польща/, Лівіу Прунару /скрипка, Швейцарія/. Колектив виконує покладену на нього почесну місію – примноження традицій національного українського музичного мистецтва, інтегрування української культури до світового музичного та гуманітарного простору.

Тісна співпраця оркестру пов’язана з багатьма видатними особистостями, зокрема, з Саулюсом Сондецкісом, який передбачив майбутнє оркестру: «З таким оркестром не соромно виступати і в Парижі, і в Лондоні, і в Берліні», - так сказав всесвітньо відомий диригент Саулюс Сондецкіс про Камерний оркестр «Віртуози Львова». «Впевнений, що всюди він отримає чудові відгуки, розуміння і послужить визнанню високої музичної культури України. А львів`ян хочу привітати з народженням нового талановитого колективу».
/газета «Високий Замок» /Україна/

За час своєї діяльності оркестр набув професійного рівня кращих європейських стандартів, що відзначено у понад 150 позитивних рецензіях української та зарубіжної музичної критики. Ось, лише окремі з них:
«Справді, «Віртуози Львова» повністю підтвердили своє ім`я і довели, що їх майстерність, тонкий музичний смак, інтелігентність стоять на найвищому рівні… Хотілося б відзначити цей оркестр, як вельми емоційний, з «фресковим» розмахом виконавської манери і водночас незмінно коректний».
«Культура і Життя» /Україна/
“Делікатне, повне вишуканості і неповторного шарму диригування Сергія Бурка було в досконалій гармонії з характером представленої музики і підкреслювало досконалу музичну майстерність колективу»
«Рух музичний» /Польща/
«Кожний музикант, що грає у львівському колективі, має право називатись віртуозом, тобто артистом”супер», артистом найвищого класу».
«Слово народу»/Польща/
«Концерт перевершив навіть наші сподівання. Публіка була захоплена і зачарована цими видатними музикантами з першого моменту і удостоїла це видатне виконання наприкінці довгими і бурхливими оплесками. У Бріттена і Шостаковича оркестр показав, зокрема, свою здатність акомпанувати солістам, в той час, як в Моцарта – віртуозність і велику музичну і технічну майстерність.
Ми були глибоко вражені надзвичайною музикальністю і високою технічною майстерністю оркестру і його головного диригента Сергія Бурка. І ми були в рівній мірі вражені величезною скрупульозністю і прагненням до ретельної проробки найменших деталей в їхній праці. Пан Бурко, звичайно, видатна мистецька особистість, яка здатна вести оркестр в цілковито впевненій і чарівній манері».
«Веттінгерські камерні концерти» /Швейцарія/
«Гастролі «Віртуозів Львова» стали важливою культурною акцією з популяризації і пропаганди українського мистецтва в регіоні Південної Америки та ознайомлення громадськості з кращими культурними надбаннями України. Неможливо переоцінити вагоме значення таких культурних подій для поглиблення відносин нашої держави з країнами Південної Америки та створення її позитивного іміджу на теренах цього світового регіону»
/з листа Тимчасово Повіреного у справах України в Перу п.О.Ляшенка/.

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36