Олександр Пірієв – віолончель

  • Олександр Пірієв – віолончель

Олександр Пірієв (24.05.1982, м. Київ) – український віолончеліст, музикознавець, громад. діяч. Стипендіат Фонду імені Н. Лисенка (2004), Фонду Президента України (2005). Лауреат Міжнар. конкурсу мол. виконавців «XXI Century Art» (2002, 1-а премія). Закін. Київську середню спеціальну музичну школу імені М.В. Лисенка ССМШ (2000), Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського (2006), магістр муз. мистецтва. 2006–10 відточував свою майстерність в асистентурі-стажуванні НМАУ.

Зі студ. років (від 2002) учасник численних міжнарних фестивалей: «Київ Мюзик Фест», «Контрасти», «Віртуози», «Junge Donau Philarmonie», «Україна-Європа», «Чайковський-FEST», «Vivere Memento».

О. Пірієв співпрацює з оркестрами Національної,  Дніпропетровької, Львівської, Черкаської, Ів.-Франківської філармоній, а також виступає в Азербайджані, Австрії, Німеччини, Угорщинi, Росії, США. Концерт. репертуар П. включає майже повну антологію творів для віолончелі.

Вагомий внесок О. Пірієв у розвиток нац. культури в Україні та за її межами, він підтримує культ. зв'язки з країнами Європи, Азії, Близького Сходу. Ініціював проведення в Україні та Росії 1-го між народ. фест. пам'яті композитора І. Карабиця «Vivere Memento» (2010, Київ–Москва), «Концерти Пам'яті» до вшанування трагічних події на АЕС «Фукусіма–1» в Японії за участю японських музикантів  (2011-12 рр., Київ). У грудні 2012 О. Пірієв став організатором мистецького проекту «Уікенд Ювілярів» – 2-х ювілейних концертів видатних українських композиторів В. Сильвестрова (до 75-річчя з дня народ.) і Є. Станковича (до 70-річчя з дня народ.). Восени 2013 року О. Пірієв став артистичним директором Міжнародного фестивалю “Дні музики Мирослава Скорика” присвяченого святкуванню 75-річчя з дня народження легендарного українського композитора Мирослава Скорика.

Від 2008  є співорганізатором і керівником єдиного в Україні інформац. Інтернет-ресурсу Нац. порталу академ. музики «Music–Review Ukraine», що попуряризує і стимулює розвиток клас. музики, а з 2009 до 2013 року він очолював Цикл концертів камерної музики «Music–Review WEEKEND», який протягом свого існування об’єднує видатних музикантів, композиторів, колективи та яскраві молоді таланти України.

Новини
Історія