Олександр Пірієв – віолончель

Олександр Пірієв – віолончель

Олександр Пірієв (24.05.1982, м. Київ) – український віолончеліст, музикознавець, громад. діяч. Стипендіат Фонду імені Н. Лисенка (2004), Фонду Президента України (2005). Лауреат Міжнар. конкурсу мол. виконавців «XXI Century Art» (2002, 1-а премія). Закін. Київську середню спеціальну музичну школу імені М.В. Лисенка ССМШ (2000), Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського (2006), магістр муз. мистецтва. 2006–10 відточував свою майстерність в асистентурі-стажуванні НМАУ.

Зі студ. років (від 2002) учасник численних міжнарних фестивалей: «Київ Мюзик Фест», «Контрасти», «Віртуози», «Junge Donau Philarmonie», «Україна-Європа», «Чайковський-FEST», «Vivere Memento».

О. Пірієв співпрацює з оркестрами Національної,  Дніпропетровької, Львівської, Черкаської, Ів.-Франківської філармоній, а також виступає в Азербайджані, Австрії, Німеччини, Угорщинi, Росії, США. Концерт. репертуар П. включає майже повну антологію творів для віолончелі.

Вагомий внесок О. Пірієв у розвиток нац. культури в Україні та за її межами, він підтримує культ. зв'язки з країнами Європи, Азії, Близького Сходу. Ініціював проведення в Україні та Росії 1-го між народ. фест. пам'яті композитора І. Карабиця «Vivere Memento» (2010, Київ–Москва), «Концерти Пам'яті» до вшанування трагічних події на АЕС «Фукусіма–1» в Японії за участю японських музикантів  (2011-12 рр., Київ). У грудні 2012 О. Пірієв став організатором мистецького проекту «Уікенд Ювілярів» – 2-х ювілейних концертів видатних українських композиторів В. Сильвестрова (до 75-річчя з дня народ.) і Є. Станковича (до 70-річчя з дня народ.). Восени 2013 року О. Пірієв став артистичним директором Міжнародного фестивалю “Дні музики Мирослава Скорика” присвяченого святкуванню 75-річчя з дня народження легендарного українського композитора Мирослава Скорика.

Від 2008  є співорганізатором і керівником єдиного в Україні інформац. Інтернет-ресурсу Нац. порталу академ. музики «Music–Review Ukraine», що попуряризує і стимулює розвиток клас. музики, а з 2009 до 2013 року він очолював Цикл концертів камерної музики «Music–Review WEEKEND», який протягом свого існування об’єднує видатних музикантів, композиторів, колективи та яскраві молоді таланти України.

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36