Тарас Криса

  • Тарас Криса

  • Головний диригент і художній керівник Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

Українського походження, американського диригента запрошують виступати по всьому світі з різними оркестрами, включаючи Нью Уорлд Симфоні, Нідерландський симфонічний оркестр, Санкт-Петербурзький симфонічний оркестр, Солісти Москви, Словацька Симфоньєтта, камерний оркестр Сполето в США, Київський камерний оркестр, філармонічний оркестр Любліну та Лас-Вегасу. Крім того, Тарас Криса диригував Національним симфонічним оркестром України, Львівським філармонічним оркестром і Словацьким камерним оркестром Симфоньєтта у декількох європейських турне, включаючи виступи на знаменитому амстердамському Концертгебау. Тарас Криса виступав із такими солістами як Дмитро Берлінський, Сара Чанг, Інгрід Флітер, Павло Гінтов, Гіларі Ган, Дерек Ган, Наташа Паремські, Микола Сук та інші. Також він диригував симфонічними оркестрами Сент-Луїса і Мемфіса та отримав схвальні відгуки за свої оригінальні інтерпретації музичних творів.

Будучи майстерним скрипалем, Тарас Криса був членом симфонічного оркестру Сент-Луїса і Нью Уорлд Симфоні, і продовжує активну концертну діяльність, виконуючи камерну музику. Під час своєї роботи з Нью Уорлд Симфоні, художній керівник Майкл Тілсон Томас заохотив його продовжувати диригувати – порада до якої він прислухався.

Уже дев'ять сезонів Тарас Криса є художнім і музичним керівником симфонічного оркестру Хендерсон в штаті Невада. Під його керівництвом ансамбль розширив свою аудиторію в десять разів, а його концерти вважають невід’ємною частиною культурного життя суспільства.

Педагогічна філософія Тараса Криси – це не тільки підготувати студентів до професійної кар'єри як виконавців та викладачів, а й заохочувати їх бути наріжними каменями культурного життя свого суспільства. З 2006 року, як директор оркестрової діяльності в Університеті штату Невада, Лас-Вегас, Тарас Криса працює, щоб відновити і поліпшити оркестрову програму університету. Під його керівництвом кількість студентів та їхнє відвідування подвоїлося.

Тарас Криса активно просуває нову музику і зробив три, високо оцінені критиками, записи для лейблу Brilliant Classics, два з яких містять твори Моцарта, а один – живий запис рок-опери Фредді Меркьюрі «Барселона».

Тарас Криса народився в Києві у сім’ї професійних музикантів. Його батько, Олег Криса, є відомим скрипалем, учнем Давида Ойстраха. Його мати, Тетяна Чекіна, піаніста, а його дід, Павло Чекін, був тенором у Большому театрі в Москві.

Тарас Криса навчався у музичній школі ім. Гнесіних в Москві, а в 1989 році емігрував з родиною до США, де продовжив навчатися грати на скрипці і диригувати в Університеті штату Індіана і Північно-Західному університеті. Його вчителями були скрипалі Неллі Школьникова і Наталя Гвоздецька, а диригувати навчав Віктор Ямпольський. Тарас Криса був удостоєний стипендії Американської Академії Диригування на музичному фестивалі в Аспені.

Новини
Історія