Маріанна Гумецька – фортепіано

  • Маріанна Гумецька – фортепіано

Випускниця Варшавської музичної академії, яку закінчила з відзнакою у класі професора Єжи Артиша (2004), стипендіатка Міністра культури Республіки Польща.
Концертну діяльність розпочала вже під час навчання, беручи участь у виконаннях ораторійних творів Баха, Генделя, Перґолезі, Моцарта, Россіні, Монюшка, Шимановського і Малєра.
Виступала поряд із такими мистцями, як Майкл Ченс та Емма Кіркбі. Співпрацювала з оркестрами Білостоцької, Кошаліньської, Святокшиської, Нижньосілезької філармоній, камерним оркестром польського радіо Amadeus під керівництвом А. Дучмаль, Оркестром Польського радіо, оркестрами Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Concerto Polacco, Sinfonia Viva, ансамблями Pirma Vista i I Solisti di Varsavia, концертним оркестром Польського війська, а також філармонійним оркестром ім. Р. Трауґутта.
Виступала на багатьох фестивалях, зокрема Літньому фестивалі польських композиторів та Фестивалі європейської пісні у Варшаві, Нижньосілезькому музичному фестивалі, а також на польській едиції міжнародного фестивалю «La Folle Journee / Шалені дні музики».
Також виступає в камерному жанрі. У репертуарі має пісні Моцарта, Шопена, Монюшка, Шумана, Шуберта, Брамса, Падеревського, Малєра, Мусоргського, Равеля, Шимановського, Шьонберґа, Берґа.
У своєму доробку має записи на CD. У 2001 р. брала участь у монографічному записі творів Станіслава Морито, виконавши «Рапсодію для мецо-сопрано і оркестру». У березні 2005 р. взяла участь у концерті і записі «Малої урочистої меси» Дж. Россіні поряд із Янушем Олєйнічаком. У 2006 р. відбувся запис «Staub und Schatten sind wir...» Мілоша Бембінова. У 2007 р. брала участь у записі CD з месами Станіслава Морито, а у 2008 р. записала свій перший сольний CD - чотири вокальні цикли Станіслава Морито (номінація на нагороду Фридерик). У 2011 р. брала участь у записі CD для Польського радіо з колядками у нових аранжаціях Томаша Радзівоновіча разом із ансамблем Sinfonia Viva.
Як оперна співачка дебютвала на камерній сцені Великого театру Національної опери у Варшаві у студентській виставі «Євґєній Онєґін» Чайковського рідного вишу (2001 р.). Також була Корнелією з «Юлія Цезаря» Генделя, Марцеліною та Керубіно у «Весіллі Фіґаро» Моцарта, Вольпіно у «Аптекарі» Гайдна, Лолою в «Сільській честі» Масканьї.
У 2004 р. стала солісткою Варшавської камерної опери, де у її репертуарі є оперні партії Монтеверді - Амори і Даміґелли з «Коронації Поппеї» і Меланто у «Поверненні Улісса на батьківщину»; в операх Моцарта - Дорабелла у «Так чинять усі», а також Анній в «Милосерді Тита», також виступала як Джульєтта в «Королі на годину» Верді, як Каролька у  «Єнуфі» Яначека, а також як Йона у «Прометеї» Бернардетти Матущак. У минулому році брала участь у передпремʼєрі опери «Кант» Лєшека Можджера (у ролі Пані Кант). З трупою Варшавської камерної опери виступала в театрах у Швейцарії, Іспанії і Японії. Також її можна було бачити у Великому театрі Національної опери, де вона брала участь у реалізації «Каті Кабанової» Яначека в режисурі Девіда Алдена під батутою видатного диригента Томаша Гануса.
Також виступала у Львівській опері, де у 2015 р. виконувала пісні І. Я. Падеревського.
У червні цього року виступила з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під батутою Володимира Сивохіпа у спеціальному концерті «На пошану Падеревському» за участі Кшесіміра Дембського.
У вересні цього року співачка виступала на Міжнародному фестивалі сучасної музики «Варшавська осінь», де брала участь у польській премʼєрі опери «La Malentendu» Фабіана Паніселло.
Артистичний директор міжнародного музичного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», піаністка М. Гумецька є співавтором ідеї його створення та щороку бере активну участь у музичних програмах фестивалю як солістка та член Капітули відзнаки PADEREWSKI.
Піаністка народилася у Львові. Отримала диплом з відзнакою Московської консерваторії ім. П. Чайковського (клас В. Горностаєвої), диплом магістра Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка ( клас О. Качевої та Х. Гумецької) та Артистичний Диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії в Торонто (клас Д. Перрі).
Лауреат відзнаки «Galaxie» Канадської національної телерадіокомпанії, премії молодих артистів «Debut», титулу «Кращий молодий музикант року» в жанрі класичної музики  в Канаді (2004), диплому міжнародного конкурсу піаністів «Calgary Honens Competition» (2003), премій на конкурсах молодих музикантів ім. П. Чайковського та ім. С. Дягілєва в Москві, ім. Б. Дваріонаса в Вільнюсі та ін.
Учасниця багатьох музичних фестивалей в Східній та Західній Європі, Канаді, США, серед яких, «Rheingau Festival» в Німеччині, «Kuhmo Festival» в Фінляндії та «Фестиваль Тібора Варгі» у Швейцарії, «Music at the Institute» в Нью-Йорку та Чікаго, «Niagara Chamber Music» та «Saundaxis» в Канаді, «Музичне Бієнале» в Загребі, «Timisoara Muzicala» в Румунії, «Віртуози», «Контрасти», «Szymanowski Quartet та друзі» у Львові, «Chamber Music Sessions» та «Kyiv-Music-Fest» в Києві, «Bach-Fest» в Сумах, «Стравінський та Україна» в Луцьку.
За останні роки українська піаністка стала учасником багатьох музичних проектів: «Музика навколо нас» на  CBC Radio 2 в Торонто, «Французька весна» в Україні, «Експресії та Імпресії», «Музика і Вино», «Вечір фантазій», «Фортепіанний марафон» у Львівській філармонії. Концертні програми з ансамблем Les AMIS: «LOVE: Innocence, Passion, Obsession», «Румунські прем’єри», «Les AMIS de Xenakis» та інш. прозвучали в Канаді, в Україні та під час європейських турне ансамблю.
На особливу увагу заслуговують українсько-польські програми артистки: проекти, пов’язані з постаттю І. Я. Падеревського; цикл концертів до Дня Європи в Україні; цикл концертів «Музика К. Шимановського»; Дні Львова в Кракові; міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». В травні 2014 року в президентському палаці в Варшаві М. Гумецька отримала почесну відзнаку - Кавалерський Хрест Ордеру Заслуги для Польщі від президента РП Польщі Броніслава Коморовського. В липні 2014 представила програму з творів Падеревського у сольному концерті на фестивалі пам’яті Марцеліни Сембріх-Коханської в США, а спільно з канадською скрипалькою Линн Куо презентовала компакт диск під назвою «LOVE», записаний в Gould Studio CBC в Торонто. Піаністка активно співпрацює з іншими музикантами та оркестрами.
Серед творчих партнерів останніх років - квартети Penderecki та Aviv, Вікторія Лук’янець, Єжи Максим’юк, Анна Марія Йопек, Линн Куо, Томас Зандерлінг, Гарі Кулеша, Володимир Сіренко, Рейчел Мерсер та інші. Виступи з оркестрами: Державний симфонічний оркестр України (Національний симфонічний оркестр України), Лондонські Солісти, Російський Національний оркестр, Фестивальний оркестр Центру Мистецтв Канади, Canadian Symfonietta та Оркестр Королівської Консерваторії в Торонто, Thirteen Strings Orchestra в Оттаві, Filarmonica Banatul (Румунія), Geminiani Orchestra (Італія), Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO – Львів», Академічні симфонічні оркестри

Новини
Історія