Микола Сук – фортепіано

  • Микола Сук – фортепіано

Народився в Києві 1945 року, в сім'ї музикантів, вчився у Київській се­редній спеціальній музичній школі ім. М. В. Лисенка та у Московській консерва­торії в класі професора Льва Власенка.

Лауреат міжнародного конкурсу Ліста-Бартока. Заслужений артист України.

Отримав всесвітнє визнання на Міжнародному конкурсі Ліста-Бартока у Будапешті 1971 року, де він от­римав Золоту медаль. Граючи як класичну, так і сучасну музику, він був першим інтерп­ретатором концертів та соло-творів таких композиторів, як Валентин Сильвестров, Іван Карабиць, Мирослав Скорик, Вірко Балей (деякі з цих творів були написані особисто для нього). Джозеф Горовиць, відомий американський музикознавець і колишній музичний критик газети «Нью-Йорк Таймс», назвав Миколу Сука «найвидатнішим із сучасних виконавців музики Ліста».

Зараз він мешкає у Лас-Вегасі, де викладає в Університеті штату Невада (UNLV). Водночас він є Артистом — Резидентом і художнім керівником Українсь­кого Інституту в Америці.

Після свого американського дебюту в Карнегі Холі (1991 р.) Микола Сук виступав у Європі та США, включаючи прем'єра Концерту А. Шнітке для фортепіано і струнних в Чикаго.

Наприкінці 90-х рр. у піаніста був тріумфальний концертний тур з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України в Австрії та Німеччини. У дуеті з Олегом Крисою — видатним українським скрипалем і учнем Давида Ойстраха — він виконав повний цикл сонат Людвіга ван Бетховена.

Микола Сук неодноразово був членом журі Міжнародних конкурсів юних піаністів пам'яті Володимира Горовиця в м. Києві.

Новини
Історія