Наталія Пономарчук – диригент

  • Наталія Пономарчук – диригент

Наталія Пономарчук входить до числа найбільш затребуваних оркестрових диригентів в Україні. З 2003 року вона є художнім керівником та головним диригентом Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру. З 2009 року пані Пономарчук також є другим диригентом Національного симфонічного оркестру України. Вона часто виступає в якості гостьового диригента з Одеським філармонійним оркестром та Академічним симфонічним оркестром «INSO-Львів». Перед переїздом до Дніпропетровська Наталія була художнім керівником та головним диригентом Луганського академічного симфонічного оркестру (1997 – 2003). З 2007 по 2009 рр. вона була диригентом Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Наталія Пономарчук також виступала в якості диригента на Міжнародних фестивалях, що проходять в Україні, зокрема, таких як «Київ М’юзік Фест», Київські літні музичні вечори, «Музика молодості», «Контрасти», тощо.

В якості гостьового диригента в рамках гастрольних турне Європою Наталія Пономарчук виступала в таких концертних залах, як Театро Реал, Аудіторіо Насіональ, Театро Зорзуела (Мадрид, Іспанія), Палац Музики Каталонії (Барселона, Іспанія), Театро Колонь (Корунья, Іспанія), Палац Мистецтв Королеви Софії (Валенсія, Іспанія), Конференц Центр та Концерт-хол (Більбао, Іспанія), Курсаал (Сан-Себастьян, Іспанія), Аудіторіо де Галіція (Сантьяго, Іспанія), Театро Монументаль (Лісабон, Португалія), Каса да Мусіка (Порто, Португалія), Сала Верді Консерваторіо (Мілан, Італія), Конгрес-хол (Варшава, Польща), Великий Зал Санкт-Петербурзької філармонії, Зал ім. Чайковського Московської державної філармонії (Росія), Мегарон (Греція), Симфонічнийй оркестр Тіранського радіо (Албанія).

Географічний охват концертної діяльності Наталії Пономарчук виходить далеко за межі Європи. Вона співпрацювала з Оркестром української музичної академії в Чонгкінг (Китай), Симфонічним оркестром м. Бількент, Симфонічним оркестром м. Анкара (Туреччина), Симфонічним оркестром Мічоакан в Морелії (Мексика), Симфонічним оркестром Естадо до Еспіріто Санто (Бразилія).

Протягом своєї диригентської кар’єри Наталія зробила численні аудіо та відео записи як в Україні, так і за кордоном. З 1996 по 1998 рр. вона була диригентом оркестру Національної радіокомпанії України, виступи якого транслювались по національних радо та телевізійних каналах України. Пані Пономарчук також здійснила аудіо та відео записи на Польському Радіо. 

Вона співпрацює з багатьма всесвітньо відомими солістами, серед яких піаніст Вадим Руденко, віолончеліст Олександр Князєв, скрипаль Цянь Чжоу.
В 2012 році Наталія Пономарчук дебютувала в якості диригента балетної постановки, виконавши балети «Лебедине озеро» та «Лускунчик» Петра Чайковського.  
Наталія Пономарчук отримала високі оцінки від професійних музикантів. Євген Станкович, один з найвидатніших сучасних українських композиторів, написав про неї: «незважаючи на доволі молодий вік вона вже досягла рівня першокласного світового оркестрового диригента». Іранський композитор та диригент Олександр Рахбарі поділився своїми враженнями від роботи Наталії: «Прослухавши багато професійних записів та подивившись різні записи пані Пономарчук, я мушу сказати, що пані Пономарчук – це талановитий т серйозний диригент. Вона має потужний потенціал і здатність працювати з різноманітним репертуаром та різними оркестрами».

Високі професійні якості та широкий репертуар принесли Пані Пономарчук звання Заслуженого артиста України (2001). Вона є лауреатом Національного конкурсу диригентів ім. С. Турчака (м. Київ, 1998). Наталія також є дипломантом II Міжнародного конкурсу диригентів ім. Прокоф’єва (Санкт-Петербург, 1996). 

Наталія Пономарчук є випускницею Національної музичної академії України за класом оркестрового диригування (1997), де навчалась під керівництвом Алліна Власенко. 

Фото:  Ivan Borys

Новини
Історія