Марія Ткачик – скрипка

  • Марія Ткачик – скрипка

Марія Ткачик народилася в 1982 р. у Львові. Закінчила львівську спеціальну музичну школу ім. Соломії Крушельницької по класу скрипки у викладача Марти Гуневич. В 2000 р. розпочала навчання у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Ігоря Пилатюка. Під час вона навчання брала участь у багатьох майстер класах, зокрема, у проф. Захара Брона (Польща, 2002 р.), Міжнародній літній академії Прага-Відень-Будапешт (Австрія, 2003 р.) та інших.

У 2002 р. Марія стала дипломатом міжнародного музичного конкурсу ім. Миколи Лисенка; в 2003 р. – лауреатом і володарем Спеціального Призу на Міжнародному конкурсі ім. Карла Флеша (Угорщина).

У 2008 р. Марія закінчила аспірантуру в національній музичній академії ім. Лисенка у класі професора Ігоря Пилатюка.

З 2010 займає посаду концертмейстера-соліста Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». 

Марія Ткачик бере участь у багатьох міжнародних проектах і фестивалях як в якості солістки, так і у складі оркестру в Україні та за кордоном (Німеччина, Нідерланди, Італія, Польща, Швейцарія).

Репертуар Марії включає твори сучасних композиторів, таких як Гія Канчелі, Софія Губайдуліна, Мирослав Скорик та багатьох інших.

Марія брала участь в запису диску «8 концертів для скрипки та симфонічного оркестру Мирослава Скорика», виконавши сольну праттю в Концерті № 1. 

Фото:  Ivan Borys

Новини
Історія