Ігор Пилатюк – диригент

Ігор Пилатюк – диригент

Ігор ПИЛАТЮК – народний артист України, член-кореспондент Академії Мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, ректор Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка, професор, відомий український музикант-скрипаль, диригент, педагог, науковець.

Ігор ПИЛАТЮК належить до музикантів, які не лише постійно проводять плідну концертну роботу, але безпосередньо є організатором та творцем мистецьких проектів. Він сам пропонує нові ідеї, котрі потім реалізує в самобутніх формах. Його діяльність реально сприяє популяризації української національної музичної культури на світовому рівні. Як педагог – виховав понад 30 лауреатів міжнародних конкурсів, постійно націлює своїх вихованців на виконання української музики та включення її в концертні програми під час гастролей країнами Європи та Америки. Як диригент, він співпрацює з багатьма львівськими колективами (серед них – Камерний оркестр «Академія», Академічний симфонічний оркестр філармонії, Заслужена академічна капела України «Трембіта», Симфонічний оркестр Оперної студії, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»).

І. ПИЛАТЮК – засновник Івано-Франківського камерного оркестру обласної філармонії, головним диригентом якого він був впродовж 15 років, фундатор Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Теодора Терен-Юськіва, Міжнародного конкурсу піаністів ім. Ф. Шопена, Всеукраїнського конкурсу скрипалів. Впродовж останніх п’яти років – незмінний головний диригент Міжнародного фестивалю «Бескиди без кордонів» (м. Сянок, Польща).

Його грандіозні проекти – п’ять концертів Л. ван Бетховена для фортепіано з симфонічним оркестром, ретроспективні проекти-концерти з нагоди роковин Ф. Шопена, Ф. Ліста, «П’ять скрипкових концертів» для скрипки з симфонічним оркестром М. Скорика, В.А. Моцарта, виступи з відомими музикантами сучасності: Ю. Башметом, С. Едельманом, В. Третьяковим, Л. Шутко, О. Рапітою, Й. Ермінем – завжди привертають до себе увагу цінителів класичної музики та отримують високу оцінку серед професіоналів та в засобах масової інформації.

Надзвичайно великою є подвижницька робота й уміння відкрити, виховати молодих талановитих музикантів-виконавців. І. ПИЛАТЮК є поодиноким професором, концертуючим музикантом, який на високому професійному рівні підготовлює своїх вихованців та разом з ними виходить на сцену, супроводжуючи їх в якості диригента. Виступи з Анастасією та Назарієм Пилатюками, Федеріко Касіком, Василем Заціхою, Марією Ткачик, Іванною Гусар та багатьма іншими молодими українськими скрипалями – підтвердження його унікального таланту.

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36