Йожеф Ермінь – фортепіано

  • Йожеф Ермінь – фортепіано

Піаніст Йожеф Ермінь народився в Ужгороді, навчався у класі фортепіано у Львівській консерваторії ім. М.Лисенка (клас М.Крушельницької) і в Консерваторії ім. П. Чайковського у Москві (клас Є. Малініна). Завідує кафедрою спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Як соліст, камераліст та акомпаніатор охоплює репертуаром музику від бароко до сучасності. Виступав в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США і Канаді, брав участь у численних радіо- та телезаписах. Останнім часом все більше зосереджується на інтерпретації музики ХХ століття. Лауреат премії  ім. Ревуцького за пропагування сучасної музики в Україні (1993), премії С.Людкевича, заслужений артист України.
На особливу увагу заслуговують польські проекти за участі артиста. Серед них престижні фестивалі: Варшавська осінь, Варшавські музичні зустрічі, Музика в старому Кракові, Фестиваль краківських композиторів, Фестиваль правиконань в Катовіцах, Фестиваль Лютославського і Фестиваль Нікодимовича в Любліні.

Здійснений спільно з Ольгою Пасічник для студії «Musicon» запис «Курпівських пісень» Кароля Шимановського для сопрано і фортепіано отримав 1998 року фонографічну нагороду «Фридерик 97» у номінації сольної музики.

В жовтні 2014 на фестивалі сучасної музики Контрасти у Львові Й.Ермінь разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії і диригентом Р.Реваковичем  здійснили львівську прем’єру твору Єжи Корновіча «Великий перехід».

Новини
Історія