“Jazz Bez” 2017-12-09 19:00

• Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи недійсні

Головним організатором фестивалю є Мистецьке об'єднання «Дзиґа»

Організатори: Польський Інститут у КиєвіПосольство Австралії в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща у ЛьвовіЛьвівська Міська РадаЛьвівська Обласна Держадміністрація, Львівська Обласна Рада, LEM station(Львів), Інститут Актуального Мистецтва (Львів), Фундація «Transkultura» (Україна-Польща), Music:LX | Luxembourg Export OfficeГенеральне консульство Республіки Польща в ЛуцькуCentrum Kulturalne w PrzemyśluCentrum Kultury w LublinieWarsztaty Kultury (Люблін), Fundacja Polski JazzЛуцький джазовий клубджаз клуб «Джем» (Рівне), мистецьке об'єднання «Коза» (Тернопіль), Арт-клуб «Шинок»(Тернопіль), Громадське об'єднання «Вірменська 35» (Львів), Мистецька рада «Діалог»Polish Tourist OrganisationНезалежний культурний центр «Indie» (Харків), Харківська правозахисна група (Харків), Галерея Ілько (Ужгород), Дрогобицька Міська Рада, Old Fashioned Radio, Old Fashioned Bar 32 (Київ)

dzyga.com/projects/jazzbez-2017

facebook.com/jazzbez

XVII міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez»

Із 1 по 10 грудня 2017 року відбудеться одна із найбільших музичних подій України і Польщі – XVII міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez»!

Джаз об’єднає 16 міст України та Польщі: Київ, Харків, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Ужгород, Дрогобич, Стрий, Краматорськ, Варшаву, Вроцлав, Перемишль, Люблін, Білосток та село Новицю. Центром фестивалю є Львів.

За 10 днів фестивалю відбудеться 87 концертів, в яких візьме участь понад 60 музикантів зі США, Канади, Австралії, Люксембургу, Данії, Німеччини, Угорщини, Польщі та України.

Цього року на фестивалі:

Jochen Rueckert Quartet feat. Mark Turner. Найвідоміший американський саксофоніст сучасного покоління Марк Тернер, якого порівнюють із Джоном Колтрейном гратиме із проектом видатного німецького барабанщика Йохена Руекерта.

Вперше в Україні виступлять джазові музиканти з Австралії – всесвітньовідоме  австралійське тріо The Necks, яке грає разом із Ніком Кейвом, Браяном Ено, Swans та іншими ідолами світової музики.

Ark Ovrutski New York Quartet feat. Myron Walden. Володар премії «Grammy», саксофоніст Майрон Уолден, що грає у групах Роя Харгрува, Вінтона Марсаліса та Фредді Хаббарда виступить із проектом українського контрабасиста Аркадія Овруцького.

Debbie Cameron Project. Джазова співачка, що походить із Багамських островів, а живе у Данії Деббі Камерон виступить разом з українськими та польськими музикантами.

Українська співачка Мар’яна Садовська представить нову програму «The Night Is Just Beginning» на вірші Сергія Жадана і Люби Якимчук про війну.

Alex Maksymiv project. Канадський гітарист українського походження Алекс Максимів зібрав майстрів джазу з Німеччини, Великобританії та США.

Adam Jarzmik Quintet – переможці цьогорічного культового польського фестивалю «Jazz nad Odrą».

Mark Tokar Group. Новий проект одного із найяскравіших представників українського імпровізаційного джазу контрабасиста Марка Токара.

Gadt/Chojnacki/Gradziuk Projekt – представлять  програму «Renaissance», інспіровану ренесансною музикою, що отримала сучасне звучання завдяки акордеону та вокальним імпровізаціям.

Dock In Absolute – особливе поєднання прогресивного джазу, академічної музики та року від фортепіанного тріо з Люксембургу.

Michаł Martyniuk Trio feat. Jakub Skowronski. Посльський піаніст Міхал Мартинюк повернувся з Нової Зеландії і створив проект із талановитим саксофоністом Якубом Сковронскі.

Лідери угорської джазової сцени Elek Istvan Quartet feat. Kriszta Pocsai поєднують класичні джазові мотиви з елемантами соулу, латинської музики та фанку.

Mateusz Smoczyński Quintet презентує новий альбом «Berek» віртуозного польського скрипаля Матеуша Смочинські, що грає на незвичній для джазового виконання баритоновій скрипці.

Патріархи українського джазу Dzyga Jazz Quartet граютимуть інтелігентну та інтелектуальну музику в стилі ф'южн з елементами свінгу та авангарду.

Zamiratchi – джаз-роковий проект польської скрипальки Аґати Замірської, яка здобула гран-прі цьогорічного фестивалю «Ladies’ Jazz».

Наймолодший джазовий колектив зі Львова Dizzy Spell гратиме свої джазові аранжування  світових хітів та  імпровізуватиме.

Фестиваль «Jazz Bez» привозить тих виконавців, які зараз творять світовий джаз. Також родзинкою фестивалю є презентація максимальної кількості джазових стилів: свінг, ф’южн, бі-боп, джаз-рок, ясс, фанк, кул, фрі-джаз тощо. Чекайте на свято джазу у своєму місті!

Довідка:

«Jazz Bez» – це транскордонний джазовий марафон, який поєднує десятки міст, сотні музикантів з цілого світу, тисячі меломанів, безліч кілометрів та ще більше відтінків джазу у єдине свято музики і свободи.

Фестиваль розпочався 2001 року із концертів у Львові та Перемишлі, а тепер розповсюдився на основні культурні центри України та Польщі. Прецедентів такій джазовій події досі немає ні в українській, ні в польській музиці. За 16 років на фестивалі відбулися сотні концертів, утворилися десятки міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на «Jazz Bez» перевищила тисячу!

Поважай себе – слухай джаз!