Романтичні листи кохання від Бетховена до Барвінського 2016-12-16 19:00

Романтичні листи кохання від Бетховена до Барвінського

  • 16

  • Грудня 2016

  • 19:00

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017
2016-12-16 19:00
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

Ми відкривали Людвіга ван Бетховена гордого і епічного, енергійного та поривистого... На концерті 16 грудня ми хочемо також відкрити іншу сторону його творчості, яка теж здатна зачаровувати. «Романтичні листи кохання від Бетховена до Барвінського» – Львівська філармонія, 19 година, святковий настрій. На вас чекає плеяда видатних композиторів і вічна тема, яка зігріває навіть холодні зимові вечори.
Концерт відкриватиме «До далекої коханої» — цикл пізніх пісень Бетховена, який вирізнявся на тлі всієї його творчості. Композитор, який на початках кар'єри продовжував традиції попередників, у пізніх своїх роботах вже сміливо руйнував канони, наповнював їх новим змістом та власним баченням. А цей складний за своєю побудовою та захопливий цикл вважають раннім передвісником романтизму у музиці.
Естафету тремкого фортепіанного вечора перейме фінський композитор Ян Сібеліус та його цикл з п'яти романтичних п'єс. Один з революційних символів своєї нації, Сібеліус у творчості протягом довгого періоду звертався до мотивів національного романтизму та майстерно вплітав їх у свої роботи, адже це було направду його повітрям та ідеєю.
Далі північний холод зустрінеться з південний теплом – Енріке Гранадос та його цикл «Іспанські народні наспіви» спалахнуть поєднанням авторського стилю та фольклорних мотивів. Європейська школа знаходить в основі творчості цього композитора, проте каталонські та іспанські танці настільки органічно й промовисто звучать у його музиці, що неможливо не відзначити самобутність автора.
Цикл «Любов» Василя Барвінського теж базується на народних мотивах, які стали визначальними в творчості українського митця. Барвінський, до слова, не лише звертався до минулого, а й першим впровадив риси імпресіонізму в українському фортепіанному жанрі. А завершиться вечір творами одного з найвизначніших композиторів романтизму Едварда Гріга. А саме – його циклом «Сцени сільського життя», де Гріг втілив багаті танцювальні ритми з норвезької етніки.
Магію фортепіано та романтизму презентуватиме на сцені гостя з Німеччини – Віоліна Петриченко, доцент Кельнської музичної академії. Приходьте, буде тепло!