Молоді Бетховенські віртуози 2016-12-15 19:00

Молоді Бетховенські віртуози

 • 15

 • Грудня 2016

 • 19:00

 • Сьогодні — 17 січня, середа, 2018
2016-12-15 19:00

Ігор Муравйов – скрипка

http://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-96

 • Концертний зал ім. С. Людкевича
 • Абонементи дійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

Людвіг ван Бетховен та Ріхард Вагнер майже не перетнулися в часі. Проте історія музики пов'язала їх нерозривно. Натхнення, пристрасть і майстерність — все це та більше 15 грудня у Львівській філармонії, де пройде другий концерт з серії «Музичні вечори Людвіга ван Бетховена». На сцені в цей вечір — Симфонічний оркестр Львівської Національної Музичної академії ім. М. Лисенка під диригуванням Юрія Голоти та Ігор Муравйов (скрипка).

Свого часу австрійський геній став найбільшим натхненням для генія німецького. Ріхард Вагнер вперше почув симфонії Бетховена через рік після його смерті, у 1828. Колосальне враження підштовхнуло молодого композитора написати фортепіанну версію для знакової Симфонії № 9 і надалі його творчість пронизували багато рис, притаманних Бетховенові. Проте на концерті прозвучить Симфонія № 1 — твір, в якому сам Людвіг ван Бетховен продовжує традиції, закладені до нього Моцартом та Гайдном. Попри наслідування, у цій симфонії критики відзначали появу авторського стилю австрійця, його буремність та енергетику. 

Другий твір вечора — Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, op. 61. Ця робота Бетховена теж має цікаву історію. Перш за все, варто згадати, що це єдиний завершений скрипковий концерт композитора. Автор задумав його як подарунок для свого друга-скрипаля Франца Клемента. Він був також директором Віденського театру, де у 1806 році і відбулася прем'єра. Побутує версія, що сольну партію Бетховен писав просто перед виступом Клемента і скрипаль навіть не мав змоги з нею попередньо ознайомитися. Попри цікаві легенди концерт не отримав визнання і був забутим. Друге життя йому дали вже після смерті Бетховена, який так і не дізнався, що його єдиний концерт нині — один з найпопулярніших творів для скрипки.

Увертюра до опери «Рієнці» теж була знаковою роботою для Ріхарда Вагнера. Ця опера, поставлена у 1842 році в Дредзені, стала основою майбутньої слави композитора і принесла визнання тоді ще молодому митцеві. Світлі і урочисті образи, які домінують в увертюрі, приваблюють слухача своїм настроєм. А критики відзначають, що виразна та сповнена величі мелодія прекрасно обрамляє оперу Вагнера. 
 

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36