Моцартівські вечори у Львові 2016-12-04 17:00

Моцартівські вечори у Львові

• Грудня 2016

• Сьогодні — 26 березня, неділя, 2017
  • Архикатедральний собор св. Юра (пл. св. Юра, 5)

• 50 (вхідні)

• КВИТОК

Геніїв минулого ніколи не пізно відкривати для себе. Адже розуміння їхньої творчості принесе й розуміння цілої епохи в її культурному та естетичному наповненні. Академічний камерний оркестр «Віртузи Львова» продовжує серію авторських концертів, присвячених видатним композиторам, та втілює найкраще з їхнього музичного спадку. Цього разу, після експресивних мандрівок в творчість Баха та Вівальді, ми запрошуємо вас на цілий вечір зануритися у неповторність Моцарта. 4 грудня о 19:00 – XVIIIстоліття якнайкраще личить до зимового вечора у Львові.

Авторський вечір від «Віртуозів Львова» об’єднає в собі блискучу творчість аж чотирьох геніїв класики: Вольфганга Амадея Моцарта, його сина Франца Ксавера Моцарта, Максима Березовського та Кароля Ліпінського. Що ж поєднує всіх їх, окрім епохи та, звичайно, сімейного зв’язку двох Моцартів? Перш за все – глибока, наповнена внутрішнім змістом творчість, яка стала надбанням світової культури. Емоційна насиченість, виняткове обдарування і найтонше відчуття світу – роботицих композиторів посіли особливе місце в історії музики.

Окрім того, Вольфганг Амадей Моцарт та Максим Бортнянський обоє здобували освіту в Болонській філармонічній академії в 70-ті роки XVIII століття. І хоча творчість нашого співвітчизника була трагічно забута або знищена, та віднайдені твори наповнені неповторними мотивами тогочасної західноєвропейської музики. А Франц Ксавер Моцарт на початку XIXстоліття близько 20 років прожив у Львові, де познайомився з КаролемЛіпінським. Разом з видатним скрипалем він дав у Львові концерт пам’яті Моцарта-батька, творчість якого неймовірно поважав та цінував. Так тоненькі ниточки історії поєднують видатних особистостей. А нам дають змогу доторкнутися до історії музики, культури й мистецтва й побачити її у всій повноті та красі.