На пошану Миколи Колесси 2016-12-06 19:00

На пошану Миколи Колесси

  • 6

  • Грудня 2016

  • 19:00

  • Сьогодні — 16 грудня, субота, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

6 грудня ми святкуємо день народження Миколи Колесси, справжнього патріарха української музики, непересічного композитора, диригента та педагога. На світлий спомин про музиканта запрошуємо вас відвідати вечір, сповнений передсвяткового затишку та самобутнього колориту. Вечір, який дозволить сповна зануритись в світ фольклорних обробок Миколи Колесси та відчути його міцний зв'язок не лише з класикою, але й з народною музикою.

Народжений у сім'ї видатного фольклориста Філарета Колесси, майбутній композитор з дитинства був оточений не лише мистецтвом, а й палкою пристрастю до українського коріння, яке він перейняв від батьків. Зачарований народними мотивами, Микола Колесса особливо полюбив мелодії карпатського регіону. Його приваблювали архаїчні фольклорні традиції, які збереглися у музиці гуцулів, бойків, лемків, й приносили колосальне натхнення. 

Згодом це захоплення знайшло вираження у власній творчості музиканта — найвидатніші роботи Колесси  пов'язані саме з народними традиціями, які він з особливою чуттєвістю та гармонією поєднував із західноєвропейськими течіями того часу. Саме це поєднання стало характерним для творчого почерку композитора і було яскраво втілене в його сюїтах “В горах”, “Картинки з Гуцульщини”, “Дрібнички”. А також і у вершинній роботі Колесси — оркестрово-хоровому циклі “Лемківське весілля”, яке неодноразово називали українською “Карміною бураною”. 

Поряд з карпатським колоритом на концерті прозвучить й унікальна в'язанка українських пісень під назвою “Вулиця”. Обробки композицій, зібраних на Стрийщині Філаретом Колессою, дозволять бодай на один вечір, бодай подумки, в уяві перенестися на веселі гуляння хлопців і дівчат, які давно-давно, понад сотню років тому збиралися на вечірні посиденьки. Зовсім так, як і роблять це зараз...  Фольклорну магію втілять на сцені струнний квартет “Фенікс” (диригент Василь Яциняк) та Галицький академічний хор (диригент-хормейстр Мар'яна Ферендович).