Відкриття фестивалю «Відкриваємо Падеревського» 2017-11-16 19:00

Відкриття фестивалю «Відкриваємо Падеревського»

  • 16

  • Листопада 2017

  • 19:00

  • Сьогодні — 18 листопада, субота, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

З нагоди 135-ї річниці від дня народження та 80-річчя з дня смерті Кароля Шимановського – одного із найвідоміших польських композиторів, організатори фестивалю складають йому шану й знову знайомлять українську публіку з симфонічними творами митця.

Львів завжди був особливим для Шимановського містом. Тут мешкала сестра композитора, відома співачка Станіслава Корвін-Шимановська. Митець часто зупинявся у неї в подорожах між рідною Тимошівкою на Черкащині, Віднем, Краковом та Закопане. До грона львівських друзів Шимановського належали письменник Корнелій Макушинський, один з провідних представників Молодої Польщі в музиці Людомир Ружицький, учень Теодора Лешетицького, піаніст, педагог і композитор Ян Скшидлєвський, піаніст Кароль Лішнєвський, учень Артура Нікіша, диригент, композитор і скрипаль, ксьондз Владислава Плєвка - Плєвчиньський, скрипаль Вацлав Коханьський та багато інших.

У Львові часто звучала музика Шимановського, тут в різні роки відбулися п'ять його авторських концертів, на яких співала сестра і часто виступав як піаніст або, принаймні, був присутнім сам композитор.

У 1910 році на конкурс композиторів у Львові Шимановський отримав Першу премію за свою Першу фортепіанну сонату з рук самого Ігнаци Падеревського. В 1924-25 роках працював тут над фортепіанним концертом, призначеним для Артура Рубінштейна, втім не закінчив його через трагічні події в особистому житті: загибель улюбленої племінниці Алюсі Бартошевіч, котрій присвячені дитячі фортепіанні мініатюри і вокальний цикл Дитячі рими на слова Казимири Іллаковічувни. Влітку 1928 р. у столиці Галичини композитор працював над одним із найвідоміших своїх творів – балетом Гарнасі (Розбійники з Татр).

Та справжнє підтвердження визнання від львів'ян Кароль Шимановський отримав у 1931 році, коли його іменем ще за життя був названий Музичний інститут, згодом перейменований у Львівську консерваторію імені Кароля Шимановського.