«Для друзів» 2016-11-10 19:00

«Для друзів»

  • 10

  • Листопада 2016

  • 19:00

  • Сьогодні — 18 грудня, понеділок, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

Якщо музична формація виникла у 50-их роках та існує досі, то це свідчить принаймні про дві речі. Перше – хтось вклав у цей проект свою душу. Друге – публіка оцінила цей вклад дуже високо. Гурт, який десятки років збирав довкола себе прихильників, тепер запрошує їх до Львівської філармонії. 10 листопада «Medicus» jazz-rock band збере своїх справжніх друзів та шанувальників рок-джазу і диксиленду на вечір якісної музики, де гурт виступить з концертною програмою «ДЛЯ ДРУЗІВ» у супроводі джазового оркестру ЛНМА ім. М. Лисенка. Якщо ви цінуєте справжнє, оригінальні аранжування та неймовірний драйв, то цей концерт не можна пропустити. Це музика, що переконує з перших нот, бо вона справжня. 

Коли засновник формації Ігор Хома загорівся ідеєю створити свій ансамбль, то у радянському Львові ще жодної мови про джаз не було. Саме тому новостворений Medicus на початку 60-их отримав горду назву першого у повоєнному Львові джазового оркестру. Гурт збирав повні зали, а ведучим концертів був тодішній студент Богдан Ступка. І попри те, що у складі не було професійних музикантів, щирість та ентузіазм разом з новаторством змогли не лише зацікавити публіку, а й залюбити її у музику львівських джазменів. 

Попри аншлаги у рідному місті, засновник гурту не хотів спинятися і поставив собі завдання – вийти на міжнародну сцену. Так Medicus спочатку відправився у Естонію, в Тарту на IV фестиваль джазової музики, де презентував Україну. Далі були поїздки у Таллін (1965, 1966, 1967), Вроцлав (1972), Варшаву (1977). Medicus експериментували – грали рок-н-ролл, робили джазові інтерпретації народних пісень та танців, виконували зарубіжні хіти, коломийки, хоча в радянські часи все це м'яко кажучи суперечило партійній політиці. Гурт здійснював записи у студіях «Радіо Варшава», «Радіо Берлін», «Радіо Вроцлав», також Medicus не оминули увагою і фахові журнали на Заході — про них писали варшавський «Jazz» (1969, 1971, 1977) і берлінський «Melodik und Rhythmus» (1967, 1968). 

Брати Ігор та Олег Хома, О. Довганик, А. Цегельський, а згодом – флейтист і альт-саксофоніст Юрій Вовк склали кістяк колективу, який залишався незмінним багато років.У 1981 році відбувся останній концерт Medicus у Львівській опері. Після того затишшя — і відродження колективу з новим складом у 1994. Після другого старту Medicus почав грати у стилі диксіленду, а до сталого складу увійшли подвійні фахівці: керівник оркестру Володимир Кіт (труба), Ярема Камінський (кларнет), Євген Прокіп (тромбон), Орест Довганик (тенор-саксофон), Мирослав Цюпак (банджо і вокал). Ритм-секцію становлять Андрій Цегельський (контрабас) та Іван Господарець (ударні). У 2009 вийшло разом 5 компакт-дисків з записами гурту.