Симфонічні полотна Людкевича. Закриття фестивалю Людкевич фест

Вересня 2017

• Неділя
  • Концертний зал ім. С. Людкевича

Концерт для скрипки з оркестром
Симфонічна поема «Колядниця»
Симфонічна поема «Чакона»
Симфонічна поема «Веснянки»

Вони не виконувались з часу прем’єр – пройшли десятиліття забуття. Симфонічні поеми «Веснянки» (1935), «Колядниця» (1945), «Чакона» (1964) – унікальне явище української культури, з-під пера класика галицької музики Станіслава Людкевича. Більше пощастило скрипковому концерту, який виконувався окрім як на прем’єрі, ще й у далеких 80-тих. Ці великі симфонічні полотна Людкевича завершать фестиваль, присвячений композиторові – «Людкевич Фест».

За своє довге столітнє життя Людкевич творив у різних жанрах: у вокальному, хоровому, інструментальному, камерному та симфонічному. І саме великі форми – історично важлива складова його творчості, адже незважаючи на складні умови, композитор створив власний симфонічний стиль та образний світ. У першій половині XX сторіччя він був чи не єдиним українським композитором-симфоністом на Галичині.

Саме час озирнутись і привідкрити для себе забуті шедеври.

•  За підтримки Управління культури Львівської міської ради

• Львівська обласна філармонія