Камерний концерт 2016-09-15 17:00

• Вересня 2016

• Сьогодні — 27 квітня, четвер, 2017
    • Вхід вільний!

Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка (вул. О. Нижанківського, 5)

Органiзатор: Дольношльонська філармонія в Єлєнiй Ґурi

Партнер проекту: Львiвська обласна фiлармонiя

У рамках Програми Міністра Культури і Національної Спадщини – просування польської культури за кордоном
Фінансування із засобів Міністра Культури і Національної Спадщини Республіки Польща

Фінансування з бюджету місцевого Самоврядування Дольношльонського Воєводства

З 15 до 17 вересня 2016 р. у Львові відбудеться фестиваль творчостi Людоміра Ружицького.

16 та 17 вересня симфонічні концерти відбудуться у Львівській обласній філармонії. Серед виконавців, Шимон Кшешовєц (скрипка, Краків), Сергій Григоренко (фортепіано, Львів), Галицький академічний камерний хор  (Львів), Камерний хор «Глорія» (Львів), Симфонічний оркестр Дольношльонської філармонії в Єлєнiй Ґурi
(Польща), диригенти Шимон Маковскі (Польща) та Володимир Сивохіп (Львів).

Людоміра Ружицького зараховують до найвидатніших польських митців першої половини ХХ століття. Його інтерес до музики не випадковий – майбутній видатний композитор, диригент та педагог народився 18 вересня 1883 року у Варшаві, в сім’ї професора консерваторії Олександра Ружицького. Під батьковим керівництвом молодий Людомір вступив до Варшавської консерваторії, яку закінчив з відзнакою у 1904 році. Продовжив навчання у Берліні, в Королівській музичній академії під керівництвом ЕнгельбертаХумпердінка.

В 1905 Ружицький зі своїми друзями Каролем Шимановським, Аполінарієм Шелюто і Гжегожем Фітельбергом заснували Спілку молодих польських композиторів. Людомір також входив до об’єднання «Молода Польща», члени якого прагнули змін у всіх формах мистецтва й намагалися доносити до поляків сучасні досягнення та нові ідеї. Ружицький виступав проти провінціалізму та академічної рутини. І хоч існування «Молодої Польщі» було нетривалим, та воно дало поштовх розвитку мистецьких ідей і відкрило широкому загалу нові імена.

Кар’єра та творчість Людоміра Ружицького отримали шанс для розквіту у Львові. Тут він працював диригентом та професором консерваторії  по класу фортепіано з 1907 до 1911 року. Саме у Львові Ружицький почав сам писати музику та дебютував на оперній сцені.

Після львівського періоду життя композитор на короткий час повернувся до Варшави, потім жив в Парижі та Берліні, де його і застала Перша світова війна. У 1919 він знову поїхав до Варшави і прожив у рідному місці до 1944. Після Другої світової композитор переїхав до Катовіце, де працював деканом місцевої Музичної школи до своєї смерті у 1953.
Творчість Людоміра Ружицького характеризує його велика любов до експериментів у різних жанрах, неоромантизм та міцний зв'язок з польською культурою. Він використовував у своїх творах народні мотиви, створюючи насичені та яскраві композиції. Найвидатнішим твором Ружицького називають балет «Пан Твардовський». Він став першим польським балетом, який отримав міжнародне визнання і підкорив сцени театрів Європи. Лише у Варшаві «Пана Твардовського» ставили 800 разів! Також Людомір Ружицький написав вісім опер («Казанова», «Ерос і Психея»), дев’ять симфонічних поем «Болеслав Сміливий»), численні твори для фортепіано, камерні композиції та пісні.

Попри складнощі міжвоєнного часу Людомір Ружицький досягнув надзвичайного успіху в Європі та вписав своє ім’я в історію нової польської музики як один з її творців.