Бетховен марафон-концерт 2016-09-18 18:00

Бетховен марафон-концерт

  • 18

  • Вересня 2016

  • 18:00

  • Сьогодні — 17 грудня, неділя, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

18 вересня у Львівській обласній філармонії відбудеться відкриття 22-го концертного сезону Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом головного диригента та художнього керівника оркестру, народного артиста України Сергія Бурка. До відкриття «Віртуози Львова» підготували насичений Бетховен марафон-концерт та запросили зіркових гостей з відомої європейської музичної академії.

Цей вечір поєднає найскладніші та неймовірно яскраві твори Бетховена. Зокрема, у програмі Концерт для скрипки з оркестром та Потрійний концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано.

Серед виконавців — справжнє сузір’я Міжнародної музичної академії імені Є. Менухіна — Олег Каськів (скрипка, Швейцарія-Україна), Пабло де Наверан (віолончель, Іспанія), Філіп Деманґет (фортепіано, Франція).

За словами Сергія Бурка, програма скрипкового марафон-концерту визріла не раптово. Олег Каськів з оркестром «Віртуози Львова» раніше реалізував цю ідею під час концертного турне у Швейцарії. Ще тоді зародилась думка привезти такий своєрідний Бетховен-марафон і до Львова.

Сергій Бурко зазначив: «Проект представлять солісти однієї з серйозних європейських структур — Міжнародної музичної академії ім. Єгуді Менухіна. До слова, у цьому році ми саме відзначаємо 100-річчя від дня народження Менухіна. Але відкриття концертного сезону «Віртуози Львова» присвячують не тільки пам’яті видатного майстра, а також єдиному його учневі-українцеві аргентинського походження Альберто Лисому. Він неодноразово виступав у Львові з оркестром «Віртуози Львова» та підтримував талановиту українську молодь, яка навчалася у  Академії ім. Є. Менухіна. Альберто Лисий один із тих небагатьох музикантів постромантичного напрямку, якого сам Менухін вважав одним із видатних послідовників своєї школи. А музикант часто присвячував свої концерти у Львові пам’яті матері знаменитого вчителя, яка багато років проживала в Україні, тому і його корені з нею пов'язані».

Отож, «Віртуози Львова» поєднають у своєму відкритті концертного сезону  символічний трикутник: видатні виконавці — пам’ять — пошана українців, що здобули ім’я на європейському музичному олімпі.

Програма концерту неординарна — вона буде своєрідним марафоном не лише для поціновувачів Бетховена, а і для самих виконавців. Олег Каськів, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, виступить у Львові разом із своїми зірковими колегами. Він двічі солюватиме: у Концерті для скрипки з оркестром та Потрійному концерті для скрипки, віолончелі та фортепіано разом з іспанським віолончелістом Пабло де Навераном та французьким піаністом Філіпом Деманґетом. Таке виконавське навантаження Олега Каськіва в одному концерті — це марафон не лише творчості Бетховена, а й таланту музиканта, ім’я якого все більше здобуває популярність у Європі.

Каськів багато концертує, але не забуває, що він вихованець львівської музичної школи. Один із перших його концертів, ще як молодого скрипаля, відбувся саме з оркестром «Віртуози Львова». Минули роки навчання і тепер він як професор академії ім. Менухіна  популяризує українську школу виконання у поєднанні із творами наших композиторів.

Приїзд Олега Каськіва до Львова — це свято скрипкового мистецтва, винятковий спалах європейських музичних майстрів на львівській сцені. А марафон творів Бетховена дозволить їм проявити свій талант та досвід у всій їхній повноті.