Відгомін минулорічного Фестивалю – EΣXATOФОNIA 2016-06-15 19:00

Відгомін минулорічного Фестивалю – EΣXATOФОNIA

  • 15

  • Червня 2016

  • 19:00

  • Сьогодні — 17 грудня, неділя, 2017

XIV Фестиваль Давньої Музики у Львові
17-30.06.2016

Есхатофонія (від гр. “есхатологічний” – пов’язаний з кінцем світу, і “фонія” – звучання) може сприйматись як “звучання, напередодні кінця світу”, “звуки останніх днів, останніх часів” і т. п.

Нинішні події в Україні в європейському світі цінностей виглядають як цілковитий нонсенс – з позицій цивілізаційних процесів, прогресу людства і основних завдань світової спільноти у ХХІ столітті. Людство мимоволі повертається до початку ХХ століття, коли, в передчутті І Світової Війни востаннє настільки потужно виринули на поверхню людської свідомості есхатологічні мотиви...

Усвідомлюємо, що нині світ може врятувати лише Господня Молитва, Істина, Краса. До роздуму над вартістю найважливіших Християнських Істин організатори проекту пропонують долучитися його cлухачам через вслухання в найдавніші джерела молитви і церкової музики – в архаїку монодичних звучань візантійських церковних співів, у строгу красу давніх дво- і триголосів, в барвисте відлуння багатоголосих співів пізніших епох...

В суворе звучання чоловічого хору вплітається звучання сольного саксофона – як голос окремого індивідуума з сучасного розшарпаного, “невлаштованого” суспільства, – то роздратованого владною силою молитви, то упокореного нею і погодженого з усім ладом буття та існування Всесвіту.

Фестиваль давньої музики у Львові (започатковано у 2003 році) – єдиний в Україні фестиваль, що в такому об’ємі і на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн – вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну. Протягом минулих років Фестиваль відвідали виконавці зі Швеції, Швейцарії, Італії, Австрії, Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Чілі, США, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Литви, Росії, Білорусі, України. Фахівці від давньої музики не лише виступають в концертах, але й надають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвиткові «історично поінформованого» виконавства в Україні. Неповторний мистецький світ Фестивалю сформували його тематичні сесії останніх років – щоразу фестивальна програма вибудовувалась навколо основної ідеї, переважно пов'язаної з музичною культурою нашого реґіону. Протягом кількох минулих років Фестиваль давньої музики проходив під гаслами «Львів-750» (2006), «З часів Речі Посполитої» (2008), «З часів Гетьманщини» (2009), «Музичний Львів і спадщина Габсбурґів» (2010), «Слідами Львівської лютневої табулятури» (2011), «Похвала Музиці або Львівська Цециліада 2012» (2012), «З-над берегів Дунаю» (2014) та ін.

Цьогорічний XIV Фестиваль давньої музики у Львові присвячено пам'яті його засновника та мистецького керівника – відомого львівського музикознавця, композитора та громадського діяча Романа Стельмащука, який передчасно помер у 2015 році. До Львова завітають музиканти, які тісно співпрацювали в різні роки з Фестивалем, Романом та львівським музичним середовищем.