Букет Романові 2016-06-21 19:00

Букет Романові

  • 21

  • Червня 2016

  • 19:00

  • Сьогодні — 17 грудня, неділя, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича
  • Абонементи дійсні
  • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

    Каса: (032) 235-89-46

XIV Фестиваль Давньої Музики у Львові
17-30.06.2016

«Можна досконало окреслити роль Моцарта в розвитку музичних жанрів та форм; його сонати, симфонії, фортепіанні концерти, квартети, серенади і дивертисменти, його опери – все це займає своє місце в течіях і лініях еволюції; дослівно кожен твір можна інтерпретувати як чергова фаза в розвитку даного «жанру», чи музичної форми; в той же час вочевидь можемо аналізувати різні «здобутки» і «відкриття» Моцарта, відкривати збагачення музичної мови.

Однак в реальності, а це найістотніше в мистецтві Моцарта, це – понад історичність. Та музика може і є більш замкнута від музики інших композиторів, хоч і проникає неустанно. Всупереч звичній думці про вплив Моцарта на очевидний розвиток музичних форм (в порівнянні, наприклад, з впливом Бетховена, чи хоч би Гайдна) не є так істотним. Істотним є вміст цієї музики, істотним є те, що відбувається в її нутрі.»

Богдан Поцєй (Bogdan Pociej; Idea-Dzwięk-Forma. PWM, Краків 1972 р.)

Фестиваль Давньої Музики у Львові (започатковано у 2003 році) – єдиний в Україні фестиваль, що в такому об’ємі і на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн – вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну. Протягом минулих років Фестиваль відвідали виконавці зі Швеції, Швейцарії, Італії, Австрії, Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Чілі, США, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Литви, Росії, Білорусі, України. Фахівці від давньої музики не лише виступають в концертах, але й надають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвиткові «історично поінформованого» виконавства в Україні. Неповторний мистецький світ Фестивалю сформували його тематичні сесії останніх років – щоразу фестивальна програма вибудовувалась навколо основної ідеї, переважно пов'язаної з музичною культурою нашого реґіону. Протягом кількох минулих років Фестиваль давньої музики проходив під гаслами «Львів-750» (2006), «З часів Речі Посполитої» (2008), «З часів Гетьманщини» (2009), «Музичний Львів і спадщина Габсбурґів» (2010), «Слідами Львівської лютневої табулятури» (2011), «Похвала Музиці або Львівська Цециліада 2012» (2012), «З-над берегів Дунаю» (2014) та ін.

Цьогорічний XIV Фестиваль Давньої Музики у Львові присвячено пам'яті його засновника та мистецького керівника – відомого львівського музикознавця, композитора та громадського діяча Романа Стельмащука, який передчасно помер у 2015 році. До Львова завітають музиканти, які тісно співпрацювали в різні роки з Фестивалем, Романом та львівським музичним середовищем.