Польська музика наших часів в Україні: Кароль Шимановський та Войцех Кіляр 2017-05-01 19:30

Польська музика наших часів в Україні: Кароль Шимановський та Войцех Кіляр

• Травня 2017

• Сьогодні — 21 вересня, четвер, 2017
  • Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, вул. Катедральна 1

• Вхід вільний!

• Абонементи недійсні

Спільний проект  із м. Щецін «Sacrum non profanum»

Реалізація з фондів

МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

І НАЦІОНАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ

2016 і 2017 років

Реклама польської культури

за КОРДОНОМ 2017 року

СХІДНЕ ПАРТНЕРСТВО

ЗАХІДНОГО ПОМОР’Я

ПІД ПОЧЕСНИМ ПАТРОНАТОМ

МЕДІАПАРТНЕРИ

Львівська філармонія запрошує відкрити для себе сучасну польську класику. «Польська музика наших часів в Україні: Кароль Шимановський і Войцех Кіляр» – концерт, який відбудеться за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Богдана Богушевського та польського Хору ім. проф. Й. Широцького Західнопоморського технологічного університету в Щеціні (хормейстер – Ш. Вижиковський). Хор з понад 60-літньою історією завітає до Львова разом з солістами Барбарою Куб'як (сопрано), Йоанною Тилковською-Дрождж (сопрано), Евою Мікульською (альт) та Лєшеком Скрлею (баритон). Вони презентуватимуть в Архікафедральній базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії, вул. Катедральна 1 духовну кантату Кароля Шимановського Stabat Mater і симфонічні твори Войцеха Кіляра Angelus та Exodus. Кіляр відомий перш за все якноко кімпозитор, чиї роботи звучали у фільмах Зануссі, Копполи, Вайди. А 1 травня ви ознайомитеся і з його духовною музикою.

Творчість Кароля Шимановського вже стала польською класикою. Його називають найвидатнішим польським композитором після Шопена. Поєднання народних мотивів та оригінальних ідей визначили його місце в європейській культурі початку ХХ століття. Серед найвідоміших робіт життя – симфонічні твори та скрипкові концерти, фортепіанні етюди та власна версія Stabat Mater, популярного духовного твору на слова давнього католицького гімну.

Наш сучасник Войцех Кіляр – автор десятків саундтреків до фільмів, які становлять основну частину його музичного спадку. Музика митця звучала у таких знакових фільмах, як «Піаніст», «Пан Тадеуш» та «Дракула», а також в цілій плеяді польських кінострічок. Розпочав творчу діяльність у 50-ті роки і вважається одним із засновників польської авангардної школи.

Sacrum Non Profanum 2017 pozdrawiamy http://sacrumnonprofanum.eu/ukraina-2017/