Польська музика наших часів в Україні: Кароль Шимановський та Войцех Кіляр

1

Травня 2017

 • 19:30

 • Понеділок

Войцех Кіляр. «Angelus», «Exodus»
Кароль Шимановський. «Stabat Mater»

Львівська філармонія запрошує відкрити для себе сучасну польську класику. «Польська музика наших часів в Україні: Кароль Шимановський і Войцех Кіляр» – концерт, який відбудеться за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Богдана Богушевського та польського Хору ім. проф. Й. Широцького Західнопоморського технологічного університету в Щеціні (хормейстер – Ш. Вижиковський). Хор з понад 60-літньою історією завітає до Львова разом з солістами Барбарою Куб'як (сопрано), Йоанною Тилковською-Дрождж (сопрано), Евою Мікульською (альт) та Лєшеком Скрлею (баритон). Вони презентуватимуть в Архікафедральній базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії, вул. Катедральна 1 духовну кантату Кароля Шимановського Stabat Mater і симфонічні твори Войцеха Кіляра Angelus та Exodus. Кіляр відомий перш за все якноко кімпозитор, чиї роботи звучали у фільмах Зануссі, Копполи, Вайди. А 1 травня ви ознайомитеся і з його духовною музикою.

Творчість Кароля Шимановського вже стала польською класикою. Його називають найвидатнішим польським композитором після Шопена. Поєднання народних мотивів та оригінальних ідей визначили його місце в європейській культурі початку ХХ століття. Серед найвідоміших робіт життя – симфонічні твори та скрипкові концерти, фортепіанні етюди та власна версія Stabat Mater, популярного духовного твору на слова давнього католицького гімну.

Наш сучасник Войцех Кіляр – автор десятків саундтреків до фільмів, які становлять основну частину його музичного спадку. Музика митця звучала у таких знакових фільмах, як «Піаніст», «Пан Тадеуш» та «Дракула», а також в цілій плеяді польських кінострічок. Розпочав творчу діяльність у 50-ті роки і вважається одним із засновників польської авангардної школи.

Sacrum Non Profanum 2017 pozdrawiamy http://sacrumnonprofanum.eu/ukraina-2017/

 

 • Спільний проект  із м. Щецін «Sacrum non profanum» 

  Реалізація з фондів

  МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

  І НАЦІОНАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ

  2016 і 2017 років

  Реклама польської культури

  за КОРДОНОМ 2017 року

  СХІДНЕ ПАРТНЕРСТВО

  ЗАХІДНОГО ПОМОР’Я

   

  ПІД ПОЧЕСНИМ ПАТРОНАТОМ

   

  МЕДІАПАРТНЕРИ

 • Львівська обласна філармонія

  Lviv philharmonic society


  philharmonia.lviv@gmail.com
  (067) 679 22 36