Європейська музика в Османському палаці 2016-05-19 19:00

Європейська музика в Османському палаці

• Травня 2016

• Сьогодні — 24 березня, пятниця, 2017
  • Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

• Вхід вільний!

Європейська музика в Османському палаці – це тематичний концерт, диригентом і постановником якого є турецький музикознавець Доктор Емре Араджи, який досліджує європейську музичну традицію в Османській імперії в 19 ст., в період, коли старший брат відомого оперного композитора Гаетано Доніцетті Джузеппе Доніцетті став концертмейстером при султанському дворі. Більш відомий як Доніцетті Паша, він сприяв поширенню моди на італійські опери та популярну в Європі музику в стінах палаців на узбережжі Босфору, де учасниці гарему вчилися грі на фортепіано, привезених з Відня, а військові оркестри султана виконували марші Россіні та братів Доніцетті, написані спеціально для них.

Зростання популярності європейської бальної музики при дворі призвело до того, що члени султанської сім'ї стали пробувати себе в написанні різних композицій: польок, маршів і вальсів; деякі з яких навіть потрапляли до музичних каталогів європейських видавництв. Завдяки аранжуванням Араджи ці аматорські роботи отримали нове життя і сьогодні переносять нас у світ забутих творів часів Османської імперії. Пояснюючи історію походження кожного з них, Араджи демонструє рівень культурного обміну, що існував між Сходом і Заходом в епоху, відомості про яку сьогодні можна знайти тільки на вкритих пилом полицях старих архівів. На завершення програми буде виконано першу частину симфонії Емре Араджи «У пошуках зниклих звуків» (In Search of Lost Sounds), що цілком відповідає темі музичних відкриттів.