«Від серця до серця» 2017-04-12 19:00

• Квітня 2017

• Сьогодні — 26 липня, середа, 2017

• Національна Опера України

• Квитки не продаються. Вхід лише за запрошенням. Акредитація для преси обов’язкова. Телефон для довідок: 044 281 61 28.

• Абонементи недійсні

Партнер чистого звуку

Ексклюзивний інформаційний партнер

Посольство Швейцарії в Україні з нагоди святкування 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Швейцарією та Україною представляє 12 квітня 2017 року (19:00) концерт «Від серця до серця» в Національній Опері України за участю швейцарського диригента ГУНГАРДА МАТТЕСА та Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів», солістів: Даніели Рут Штолль (Швейцарія), Валентина Дитюка (Україна), Олександра Пономарьова (Україна), хору Національної Опери України, артистів театру сучасної хореографії «Київ Модерн-Балет» та митця пісочної анімації Дарії Тим.

В програмі прозвучать: увертюра «Вільгельм Телль» Дж. Россіні, увертюра «Тарас Бульба» М. Лисенка, «Ah! Je veux vivre» з «Ромео і Джульєтта» Ш.Гуно, «Abendfrüh» Ф. Мюллера, «Spiel ich die Unschuld vom Lande» з «Fledermaus» Й. Штрауса, «E lucevan le stelle» з «Tosca» Дж. Пуччіні, «Va Pensiero» з «Nabucco» Дж.Верді, «Іспанський танець» М.Скорика, українські народні пісні «Чорнобривці», «Ніч яка місячна», «Libiamo» з «La Traviata».

Театр сучасної хореографії «Київ Модерн-Балет» за керівництвом Раду Поклітару представить: «Танцюємо  Перголезі» на музику Д. Перголезі, виконавці: Анна Герус, Дмитро Кондратюк; «1+1+1» на музику Е. Грига, виконавці: Галина Кондратюк, Ольга Онищенко, Мішель Фондю; «Голос» на музику  А. Каталані,  виконавці: Анна Герус, Ілона Кравченко, Анастасія Мусиєнко, Ілля Мирошниченко, Петро Наку,  Артем Чаплик,  Артем Шошин, Ксенія Якушенко.

Гунгард Маттес, який навчався професії гобоїста у професора Хайнца Холлігера, вже у свої молоді роки був запрошений як соло-гобоїст до визнаних оркестрів Швейцарії та Німеччини. Тісна співпраця з такими видатними диригентами як Ніколаус Арнонкур, Ріккардо Челлі, Сейдзі Озава, Франц Вельзер-Мьост, Давид Зінман та багатьма іншими відіграла важливу роль у його творчому шляху.

Вже у віці 15 років Гунгард Маттес створив свій перший камерний оркестр. Пізніше він навчався диригентському мистецтву у Майкла Діксона в Гамбурзі, у Мюнг Ван Чунга та Ганса Графа у Відні. Різноманітні майстер-класи у міжнародно визнаних митців довершили його становлення як музиканта.

Поряд з роботою диригентом з різними оркестрами Гунгард Маттес у 1998 році став ініціатором створення оркестру «INSO-Львів», розвитку і становленню якого він повністю віддавався до 2010 року. З цим оркестром він дав понад 20 концертів у Концертному залі Тонхалле в Цюріху, Залі Стравінського в Монтрьо та в Центрі культури і конгресів у Люцерні. Визнанням цього творчого доробку слугує швейцарський документальний фільм «Вмирає оркестр».

Гунгард Маттес диригував на концертах та у балетних постановках у Львівському оперному театрі, проводив майстер-класи для дітей, шкіл та компаній, був ініціатором та організатором музичних круїзів та фестивалів. Під час своїх турне він об'їздив Європу, побував у США та Китаї. Його компакт-диски, відеодиски та запис саундтреку до швейцарського кінофільму з Матіасом Гнедінгером у головній ролі дають уявлення про його музичну багатоманітність. Багато з них отримали професійне визнання.  В якості запрошеного диригента Маттес працював з Цюріхським Тонхалле оркестром, Національним симфонічним оркестром Китаю, Національним симфонічним оркестром телерадіомовлення Молдови, Львівським національним філармонічним оркестром, Львівським камерним оркестром, Цюріхським симфонічним оркестром, Симфонічним оркестром Ааргау та Цюріхським камерним оркестром. Працюючи з останнім, він став одним з авторів концепції симфонічних концертів для дітей та молоді та їх співорганізатором.

Гунгард Маттес працює диригентом оркестру Гельтеркіндена, є засновником та диригентом «Жіночого оркестру Швейцарії» та «Оркестру за мир». Крім того, він виступає з концертами як гобоїст і є художнім керівником культурного Фонду Тібо-Фрей. У 2016 році він вперше диригував оперою «Сільська честь» П'єтро Масканьї у концертній постановці, в якій брали участь понад 140 артистів. Завдяки великому успіху опера вийшла у повторній постановці в лютому 2017 року.
Додаткова інформація: www.gunhard-mattes.com