«Нова Музика. Діалог без кордонів» 2016-04-20 21:00

«Нова Музика. Діалог без кордонів»

• Квітня 2016

• Сьогодні — 28 березня, вівторок, 2017

Поглиблювати культурні зв'язки, спільно музикувати і творити новий міжнародний музичний контекст. Саме такі ідеї стали в основі створення першого польсько-українського колективу, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики.

Ансамбль Neo Temporis Group - один із найбільш оригінальних проектів у сфері нової музики останніх кількох років. Існує завдяки ініціативі музикантів польського струнного квартету NeoQuartet та українського Ensemble Nostri Temporis. Бажання створити такий міжнародний ансамбль виникло під час «Української бієнале нової музики», фестивалю, який відбувся у березні 2013 року і об'єднав своїми подіями Київ і Львів. Цієї весни музиканти презентують чотири концерти в Україні, а восени - дебютний альбом, який буде видано на незалежному польському лейблі Requim Records.

Головна мета діяльності Neo Temporis Group полягає у спільному бажанні музикантів творити тривалу міжнародну культурну співпрацю, яка базується на взаємному обміні музичним досвідом та пошуках нової якості в сучасному музичному мистецтві. За короткий час існування ансамбль вже мав чимало виступів на престижних фестивалях сучасної музики. Neo Temporis Group дебютував у вересні 2014 року на фестивалі «Варшавська Осінь» і виконав чотири твори, спеціально написані польськими та українськими композиторами. Три композиції з цієї програми (українців Олексія Шмурака, Богдана Сегіна та поляка Славоміра Купчака) було написано на замовлення Асоціації NeoArte в рамках програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Колекції — пріоритет Композиторські Замовлення, реалізованої Інститутом музики і танцю РП. Концерт було повторено у жовтні того ж року в Ґданську під час фестивалю NeoArte Spektrum Muzyki Nowej, а також у Львівській обласній філармонії на ювілейному XX Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти». У 2015 році ансамбль замовив новий твір в українського композитора Максима Коломійця та організував серію концертів у Львові (фестиваль «Контрасти»), Ґданську (фестиваль NeoArte - Spektrum Muzyki Nowej) та Кракові (фестиваль Axes. Triduum Muzyki Nowej).

Під час свого першого українського турне ансамблем керуватиме польський дириґент Лукаш Вудецький. Ведучою кожного концерту буде польський музичний критик Моніка Пасєчнік. Згодом, завдяки виданню компакт-диску, більш ширше коло українського та польського музичного середовища зможе ознайомитися з музикою, яку виконуватиме Neo Temporis Group під час турне.

В програмі концертів звучатимуть твори композиторів з Польщі (Славомір Купчак, Кароль Непельський, Даріуш Пшибильський, Єжи Корновіч) та України (Олексій Шмурак, Богдан Сегін, Максим Коломієць, Золтан Алмаші).