Менухін – 100 2016-04-18 19:00

Менухін – 100

 • 18

 • Квітня 2016

 • 19:00

 • Сьогодні — 21 січня, неділя, 2018

Дмитро Ситковецький – скрипка, диригент (США)

http://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-589

http://www.philharmonia.lviv.ua/artists/actors-501

 • Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

 • Абонементи недійсні
 • Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

  Каса: (032) 235-89-46

  Інформація за телефоном — 096 0 200 400

ПАРТНЕР ЧИСТОГО ЗВУКУ

 

18 квітня у м. Львові відзначатиметься ювілей одного з найвизначніших музикантів ХХ століття – Ієгуді Менухіна. Музичні присвяти, що пройдуть в Одесі, Львові та Києві у провідних залах України, є частиною святкування 100-річчя відомого скрипаля в різних країнах світу.

«Менухін-100» — це перший масштабний проект Міжнародної Мистецької Асоціації AIDA.

17 квітня до Львова прибудуть всесвітньо відомі музиканти Дмитро Ситковецький, скрипка, диригент (США) та Дмитро Суховієнко, фортепіано (Бельгія). Для львівських журналістів – це чудова нагода поспілкуватися з провідними музикантами світу й дізнатися, як талановитим українцям вдається підтримувати українську культуру за кордоном.У святковому концерті візьме участь відомий український композитор зі світовим ім’ям – Мирослав Скорик (диригент), а також академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів».Кульмінаційними у відзначенні ювілею в Україні стануть мистецькі заходи 22 квітня 2016 року — саме в день 100-ліття Менухіна. У Києві в приміщенні Національної Філармонії України планується зустріч із видатним режисером, автором фільму про Менухіна Бруно Монсенжоном, представниками громадськості Князівства Монако, а також концерт за участю всесвітньо відомих музикантів.Підтримку цій визначній гуманітарній події надав Перший Президент України Леонід Макарович КРАВЧУК.«Музика проти війни», - впевнений, саме так сьогодні має звучати головне гасло у культурному просторі нашої держави. Адже, в музичному середовищі свої закони, які, водночас, поєднуються із невидимими гранями вседозволеності й творчого запалу. Вистачить лише заплющити очі та відчути особливу атмосферу під час кожного виконання, що наповнює вірою в світле майбутнє», - переконаний Леонід Кравчук.Свій патронат проектові надає Президент України у 1994-2005 рр. Леонід Данилович КУЧМА.«Значним є внесок великого Ієгуді Менухіна у розвиток молодого покоління, відкриття та підтримку нових талантів. І.Менухін – засновник декількох музичних фестивалів, Школи для обдарованих дітей в Англії, Міжнародної Музичної Академії у Швейцарії, котрі успішно діють дотепер.Президентський Фонд «Україна» та я особисто радий привітати проведення урочистих заходів пам’яті цієї видатної постаті. Складаю щиру подяку організаторам та гостям за підтримку зусиль нашої держави. Маю честь надати патронат заходам за участю знаних світових зірок музики. Високий рівень представництва засвідчує визнання української класичної музичної сцени, відомої і за межами України, її роль і місце у державі, суспільному житті», – зазначив Леонід Кучма.

Слухачі матимуть чудову можливість поринути в музичний світ Ієгуді Менухіна, слова якого й сьогодні залишаються надзвичайно важливими для всіх нас: «Призначення Музики — суперечити всьому, що робить людей жорстокими в їх думках і почуттях».

Скрипка в руках Менухіна була «його спільницею в боротьбі за людські цінності, високі ідеали і щасливий світ без воєн».

У святковому концерті «Менухін-100» в Україні візьмуть участь провідні музиканти світу:
Дмитро Ситковецький, скрипка, виступить також як диригент (США)
Дмитро Суховієнко, фортепіано (Бельгія)
Роман Кофман, диригент (Україна)
Вікторія Жадько, диригент (Україна)
молодий скрипаль Назарій Пилатюк (Україна)

симфонічні оркестри:
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України (художній керівник і головний диригент — Народний артист України Роман Кофман);
Національний Одеський філармонічний оркестр (диригент — Заслужена артистка України Вікторія Жадько),
Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (художній керівник і диригент – Герой України, Народний артист України Мирослав Скорик).

У концертних програмах прозвучать твори композиторів, музику яких особливо часто грав Ієгуді Менухін:
Фелікс Мендельсон. Увертюра до опери «Гебриди»
Роберт Шуман. Концерт ля-мінор для фортепіано з оркестром
Йоганнес Брамс. Концерт ре-мажор для скрипки з оркестром
Йоганн Себастьян Бах. Чакона (перекладення для симфонічного оркестру Натана Рахліна)
Фелікс Мендельсон. Концерт мі-мінор для скрипки з оркестром
Нікколо Паганіні-Мирослав Скорик. «Каприси» для симфонічного оркестру


Запрошуємо Вас долучитися до унікального мистецького проекту в Києві, Львові, Одесі, а також за бажанням – у містах інших країн, зокрема, Великій Британії, Бельгії, Швейцарії, князівстві Монако, США.

Довідка
Ієгуді Менухін (1916-1999 рр.) був не лише геніальним музикантом, а й видатним суспільно-громадським діячем. Під час Другої світової війни він зіграв понад 500 концертів для збройних сил союзників від Алеутських островів до Карибського моря, а після війни – величезну кількість благодійних концертів на підтримку Червоного Хреста, євреїв Ізраїлю й Північної Африки, жертв німецьких концтаборів і знедолених усього світу. Менухін опікувався музичним майбутнім світу, підтримуючи талановитих дітей і молодь стипендіями, організовуючи для них Cтрунну школу (Велика Британія) й Академію (Швейцарія), засновуючи фестивалі і конкурси.

Матір видатного музиканта, яка походила з караїмів і була спадкоємицею кримських ханів, народилась у Криму, поблизу Ялти. На честь цього міста й назвали одну з рідних сестер Ієгуді. Образ Криму неодноразово з'являється на сторінках автобіографічної книги Менухіна. Крим для нього — це «дивовижна земля із розповідей матері».Геній неодноразово зізнавався, що саме дитячі враження від розповідей матері про маленьку батьківщину здійснили неймовірний вплив на його світогляд і творчість…Він пише, що палко бажає відвідати «безмежно романтичну країну Півдня», уяву про яку сформувала його матір.Й останньою, як виявилося, мрією Менухіна була концертна подорож містами України — Києвом, Одесою і Ялтою. Але раптова смерть не дала здійснити ця мрію. Тож у пам’ять про мрію музиканта і стануть концерти-присвяти в Одесі, Львові і Києві.

Міжнародна Мистецька Асоціація «AIDA» – Association Internationale D'actions Artistiquesзаймається поширенням культурного продукту і презентацією української культури в світовому просторі.

Місія AIDA полягає в тому, щоб висвітлювати мистецтво в усіх його проявах для підтримки вагомих міжнародних проектів.

AIDA втілює прагнення до обміну знаннями про мистецтво та можливість передати світу повагу до культури, яка відкриває шлях до гуманізму і закликає до роздумів про вічні людські цінності. Торкаючись найпотаємніших струн душі, мистецтво звертається до нашої підсвідомості й допомагає нам краще зрозуміти себе і світ, що є важливим кроком задля розвитку майбутнього суспільства.

AIDA прагне поєднати світову спільноту й мистецькі кола, творчу молодь, митців і меценатів — усіх, хто має хист та бажання ділитися зі світом невимовним потягом до прекрасного і духовного.

Філармонійний симфонічний колектив «INSO-Львів» своєю назвою завдячує місту із давніми музичними традиціями. А зараз він і сам став яскравою зіркою та візитівкою Львова в музичному світі. 

Впродовж 16 років «INSO-Львів» відкриває слухачам невідомі сторінки української музики різних часів та епох. За його плечима багато регулярних концертів із різними програмами у Львові, Одесі, Києві, Вінниці, Рівному, Івано-Франківську, Луцьку, Тернополі, Кіровограді, а також щорічні турне країнами Західної Європи (Швейцарія, Німеччина, Італія, Франція, Австрія, Польща), якими вони відкривають зарубіжному слухачеві маловідому українську музичну спадщину. У 2005 році Оркестр провів великі гастролі містами Китаю.

«INSO-Львів» регулярно бере участь у таких відомих міжнародних фестивалях як “Віртуози” та “Контрасти”. Сценічними прем’єрами своїх творів оркестру завдячують метри Мирослав Скорик та Юрій Ланюк, та їхні творчі наступники - Богдана Фроляк, Юрій Саєнко, Богдан Сегін, Любава Сидоренко.

Людмила Русаліна – президент групи команій «Петрус» (ТМ «Status»), меценат Української Православної Церкви

Інформаційний партнер – «Лівий Берег» / LB.UA

Офіційний авіа-перевізник – Міжнародні авіалінії України «МАУ»

Партнер проведення заходу в м. Львові "Citadel Inn" Hotel & Resort

Львівська обласна філармонія

Lviv philharmonic society


philharmonia.lviv@gmail.com
(067) 679 22 36