Фольклорний калейдоскоп 2016-04-20 17:00

• Квітня 2016

• Сьогодні — 23 жовтня, понеділок, 2017
  • Концертний зал ім. С. Людкевича

Кафедра народних інструментів та кафедра оркестрового диригування дали своєму концерту 20 квітня 2016 року поетично-символічну назву «Весняний передзвін».

Звучання народних інструментів – вихідців зі сфери автентичного фольклорного інструментарію – пов’язане насамперед зі звуковим ландшафтом перцептивного простору, відкритої атмосфери плєнру, співзвуччям з природнім довкіллям. У сфері ж академічної культури, куди цей тип інструментів увійшов та адаптувався до закономірностей світського концертного музикування, витворилися специфічні форми, жанри, способи гри, а деякі з інструментів зазнали навіть конструктивних видозмін. Більше того – практика концертуючих народних інструментів викликала не лише потужний відгук композиторської творчості, рівно ж адаптувала та розвинула їх можливості у сфері академічного мистецтва головно засобами перекладу, що уможливлює освоєння ними всього багатства та розмаїття класичної музики.

Уже традиційними та «природніми» для української музики стали такі явища, як капела бандуристів, ансамбль (особливо популярним є склад жіночого тріо бандуристок) чи сольний спів у супроводі бандури, які є неповторно-оригінальною сторінкою,  власне, національного контенту, що складає предмет неабияких гордощів нашої культури. У концерті візьмуть участь: сопілковий квінтет, дует гітаристів, і солісти, які продемонструють можливості цимбал, баяну, акордеону  і навіть свирілі, що виступатимуть і соло, і у супроводі великого оркестру українських народних інструментів ЛНМА імені М.Лисенка.

Різнопланова програма передбачає велику кількість різноманітних творів, серед яких левину частку посідає український пісенний репертуар (А. Кос-Анатольський, В. Верменич, О. Білаш, І. Майчик, В. Івасюк, О. Герасименко, І. Білозір та ін.), окрім якого прозвучать інструментальні композиції (В. Зубицького, І. Шамо, Б. Котюка) та закордонних митців (А. І М. Мікульських, Діка Коменса, Т. Йордаке). На завершення концерту оркестр народних інструментів запропонує вельми цікаву річ – це кавер на одну з популярних пісень сучасної співачки Adele, чим ще раз підтвердить необмежені і різнопланові можливості академічного виконавства на народних інструментах.

кандидат мистецтвознавства Лілія Назар-Шевчук