«Таланти України» 2017-03-19 18:00

«Таланти України»

  • 19

  • Березня 2017

  • 18:00

  • Сьогодні — 24 листопада, п'ятниця, 2017

Мистецтво здатне вибудувати міцні місточки там, де нічому іншому це не під силу. Минулої осені понад 60 юних музикантів поїхали в Маріуполь на конкурс «Музичний листопад». 19 березня 11 лауреатів цього конкурсу виступлять на сцені Львівської філармонії у супроводі Академічного камерного оркестру «Вірутози Львова» під диригуванням Василя Крячка (Маріуполь). 

Здійснити цей проект дозволила співпраця двох оркестрів — львівського  “Віртуози Львова” та маріупольського «Ренесанс”. За словами Сергія Бурка, вже понад два роки музиканти «Віртуозів...» їздять в гості на Схід і запрошую друзів до Львова, щоб підтримати їх у важкі часи та розробляти більше спільних проектів. Разом з “Ренесансом” вони вже успішно виступали на фестивалях в Україні та Польщі. 27 березня — презентуватимуть програму “Три Моцарти” у Києві, у стінах національної філармонії України. А в планах — підкорення європейських концертних залів. 

Диригент Сергій Бурко розповів, що він був у складі журі конкурсу молодих талантів «Музичний листопад», який відбувся восени 2016 у Маріуполі. За його словами, приїхало понад 60 дітей-учасників: від наймолодшого віку до студентського. Було декілька категорії змагання — і струнні, і духові. «Найважливішою ознакою є те, що всі вони мали можливість виступити з професійним оркестром у Маріуполі. «Ренесанс» грав з усіма учасниками нон-стоп! Це був унікальний момент, — зазначив Сергій Бурко. — Адже не кожен молодий виконавець має змогу виступити з оркестром». Учасники конкурсу приїхали до Маріуполя не лише зі Сходу, а і з центральної України. А також зі Львова і Закарпаття. А 11 лауреатів отримали можливість виступити у Львові з «Віртуозами...».   

«За 16 км від Маріуполя, в Широкому відбуваються військові дії. І те, що 63 учасники приїхали на конкурс — це великий успіх нашого проекту, — поділився диригент «Віртуозів...» — Я бачив, як горять оті тих дітей. Вони дійсно талановиті. Виступ у Львові — це великий стимул та подія для них. А співпраця з «Ренесансом» — це свідчення єдності наших ідей та надій на майбутнє”.

19 березня юні музиканти виконають твори Вівальді, Моцарта, Мендельсона, Бетховена, Сарасете та інших відомих композиторів.